Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (189 entries)

en:  You still have %s tasks open.
sv_SE: Du har fortfarande %s uppgifter öppna.

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
sv_SE: %s är en singulär klass som inte tillåter att en andra instans skapas.

en: %sEnable%s or %sdismiss%s
sv_SE: %sAktivera%s eller %savfärda%s

en: %sMore info%s or %sdismiss%s
sv_SE: %sMer info%s eller %savfärda%s

en: .htaccess is currently not writable.
sv_SE: .htaccess är för närvarande inte skrivbar.

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
sv_SE: 301-omdirigering via .htaccess är inte aktiverad.

en: 301 Redirect
sv_SE: 301-omdirigering

en: 301 SSL redirect enabled
sv_SE: 301-omdirigering till SSL aktiverad

en: 301 redirect to https set.
sv_SE: 301-omdirigering till https aktiverat.

en: 301 redirect to https set: .htaccess redirect.
sv_SE: 301-omdirigering till https är inställt på: Omdirigering via .htaccess.

en: A .htaccess redirect is faster and works better with caching. Really Simple SSL detects the redirect code that is most likely to work (99% of websites), but this is not 100%. Make sure you know how to regain access to your site if anything goes wrong!
sv_SE: Omdirigering via .htaccess är snabbare. Really Simple SSL kan ta fram omdirigeringskod som troligen kommer att fungera (för 99 % av alla webbplatser), men det fungerar inte alltid. Se till att du vet hur du återskapar kontakten med webbplatsen igen om något skulle gå fel!

en: A definition of a siteurl or homeurl was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
sv_SE: En definition av siteurl eller homeurl upptäcktes i filen wp-config.php, men filen är inte skrivbar.

en: Activate SSL
sv_SE: Aktivera SSL

en: Activate SSL networkwide
sv_SE: Aktivera SSL för hela nätverket

en: Activate SSL per site
sv_SE: Aktivera SSL per webbplats

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
sv_SE: Aktivera SSL per webbplats eller installera ett ”wildcard”-certifikat för att åtgärda detta.

en: Activate networkwide to fix this.
sv_SE: Aktivera för hela nätverket för att korrigera detta.

en: All tasks
sv_SE: Alla uppgifter

en: Almost ready to migrate to SSL!
sv_SE: Nästan redo att flytta till SSL!

en: An SSL certificate was detected on your site.
sv_SE: Ett SSL-certifikat upptäcktes på din webbplats.

en: Any questions? See the %sdocumentation%s or the %sWordPress Forum%s.
sv_SE: Några frågor? Läs %sdokumentationen%s eller gå till %sWordPress forum%s.

en: Are you sure?
sv_SE: Är du säker?

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
sv_SE: Grundläggande SSL-konfiguration slutförd! Förbättra din poäng med %sReally Simple SSL Pro%s.

en: Beautiful recipes optimized for Google
sv_SE: Vackra recept optimerade för Google

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
sv_SE: Din webbplats kan ha problem med omdirigerings-loopar p.g.a. att variabeln $_SERVER["HTTPS"] inte ges något värde.

en: Because your server does not pass a variable with which WordPress can detect SSL, WordPress may create redirect loops on SSL.
sv_SE: Eftersom din server inte skickar med någon variabel som låter WordPress se om SSL används finns det en risk att en omdirigeringsloop till SSL uppstår.

en: Because your site is behind a loadbalancer and is_ssl() returns false, you should add the following line of code to your wp-config.php.
sv_SE: Eftersom din webbplats befinner sig bakom en lastfördelare och funktionen is_ssl() ger svaret false behöver du lägga till följande kodrad i filen wp-config.php.

en: Before you enable the htaccess redirect, make sure you know how to %sregain access%s to your site in case of a redirect loop.
sv_SE: Innan du aktiverar omdirigering via htaccess måste du veta hur du gör för att %såterskapa kontakten%s med din webbplats om en omdirigerings-slinga skulle uppstå.

en: Before you migrate, please check for:
sv_SE: Innan du flyttar bör du kontrollera följande:

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cannot activate SSL due to system configuration.
sv_SE: Kan inte aktivera SSL på grund av systemkonfiguration.

en: Check again
sv_SE: Kontrollera igen

en: Check out Really Simple SSL Premium
sv_SE: Kolla in Really Simple SSL Premium

en: Check out Really Simple SSL Pro
sv_SE: Kolla in Really Simple SSL Pro

en: Choose option
sv_SE: Välj alternativ

en: Completed
sv_SE: Klart

en: Consent Management as it should be
sv_SE: Korrekt hantering av samtycken

en: Conversion of websites %s percent complete.
sv_SE: Konvertering av webbplatser %s procent klart.

en: Conversion of websites completed.
sv_SE: Konverteringen av webbplatser är klar.

en: Copied!
sv_SE: Kopierad!

en: Deactivate, and revert to http. This will remove all changes by the plugin.
sv_SE: Inaktivera och återgå till http. Detta tar bort alla ändringar av tillägget.

en: Deactivate, but stay on SSL.
sv_SE: Inaktivera, men behåll SSL

en: Deactivate, keep https
sv_SE: Inaktivera, behåll https

en: Deactivate, revert to http
sv_SE: Inaktivera, återgå till http

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
sv_SE: Om du inaktiverar tillägget medan du behåller SSL kommer göra följande:

en: Dismiss all Really Simple SSL notices
sv_SE: Avfärda alla notiser från Really Simple SSL

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Don't forget to change your settings in Google Analytics and Search Console.
sv_SE: Glöm inte att ändra dina inställningar i Google Analytics och Search Console.

en: Don't show again
sv_SE: Visa inte igen

en: Download system status
sv_SE: Ladda ner systemstatus

en: Enable 301 .htaccess redirect
sv_SE: Aktivera omdirigering av typen 301 i .htaccess

en: Enable 301 redirect
sv_SE: Aktivera 301-omdirigering

en: Enable SSL
sv_SE: Aktivera SSL

en: Enable WordPress 301 redirect
sv_SE: Aktivera WordPress 301-omdirigering

en: Enable a .htaccess redirect or WordPress redirect in the settings to create a 301 redirect.
sv_SE: Aktivera omdirigering i .htaccess eller i WordPress för att skapa en omdirigering av typen 301.

en: Error occurred when retrieving the webpage.
sv_SE: Fel uppstod vid hämtning av webbsidan.

en: Fire mixed content fixer with different method
sv_SE: Kör korrigeringsrutinen för blandat innehåll med en annan metod

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Issues
sv_SE: Allmänna problem

en: Get ready with PRO!
sv_SE: Gör dig redo med PRO!

en: Go PRO!
sv_SE: Skaffa PRO!

en: Go ahead, activate SSL!
sv_SE: Fortsätt, aktivera SSL!

en: HTTP Strict Transport Security is not enabled %s(Read more)%s.
sv_SE: HTTP Strict Transport Security är inte aktiverat %s(Läs mer)%s.

en: HTTP Strict Transport Security was enabled.
sv_SE: HTTP Strict Transport Security har aktiverats.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
sv_SE: Hej, Really Simple SSL har hållit din webbplats säker i en månad nu, fantastiskt! Om du har möjlighet skulle vi vilja be dig att lämna en recension på WordPress.org för att sprida ordet. Vi skulle verkligen uppskatta det! Om du har några frågor eller förslag, skicka ett %smeddelande%s till oss.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
sv_SE: Hej, Really Simple SSL har hållit din webbplats säker ett tag nu, fantastiskt! Om du har möjlighet skulle vi vilja be dig att lämna en recension på WordPress.org för att sprida ordet. Vi skulle verkligen uppskatta det! Om du har några frågor eller feedback, skicka ett %smeddelande%s till oss.

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
sv_SE: HTTP-referenser i dina .css- och .js-filer: ändra alla http:// till https://

en: If the conversion does not proceed after a few minutes, click %shere%s to force the conversion process.
sv_SE: Om konverteringsprocessen inte fortsätter inom några minuter kan du %sklicka här för att starta konverteringen manuellt%s.

en: If the setting 'stop editing the .htaccess file' is enabled, you can't change this setting.
sv_SE: Om inställningen ”Sluta redigera .htaccess-filen” är aktiverad kan du inte ändra denna inställning.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer."
sv_SE: Om detta alternativet har värdet true kommer rutinen för korrigering av blandat innehåll att kopplas mot åtgärds-hooken init i stället för template_redirect. Använd detta alternativ endast när du har problem med rutinen för korrigering av blandat innehåll.

en: If you want to customize the Really Simple SSL .htaccess, you need to prevent Really Simple SSL from rewriting it. Enabling this option will do that.
sv_SE: Om du vill anpassa koden från Really Simple SSL i .htaccess måste du förhindra att Really Simple SSL skriver om den. Det gör du genom att aktivera detta alternativ.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server
sv_SE: Bilder, stilmallar eller skript från en domän utan ett SSL-certifikat: ta bort dem eller flytta till din egen server

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
sv_SE: Bilder, formatmallar eller skript från en domän utan ett SSL-certifikat: ta bort dem eller flytta till din egen server.

en: Improve security: Add security headers
sv_SE: Förbättra säkerheten: Lägg till säkerhetsheaders

en: Improve security: Enable HTTP Strict Transport Security (HSTS)
sv_SE: Förbättra säkerheten: Aktivera HTTP Strict Transport Security (HSTS)

en: Improve security: Secure cookies
sv_SE: Förbättra säkerheten: Säkra cookies

en: In most cases you need to leave this enabled, to prevent mixed content issues on your site.
sv_SE: För de flesta fall behöver du låta detta alternativ vara aktiverat för att förhindra problem med blandat innehåll på din webbplats.

en: Information about landing page redirects
sv_SE: Information om omdirigeringar av landningssidan

en: Install
sv_SE: Installera

en: Installed
sv_SE: Installerat

en: Instructions manual
sv_SE: Instruktionsmanual

en: Learn more about security headers
sv_SE: Läs mer om säkerhetsheaders

en: Leave a review
sv_SE: Skriva en recension

en: Lightweight plugin without any setup to make your site SSL proof
sv_SE: Ett litet tillägg som inte kräver några inställningar för att göra din webbplats SSL-säker

en: Major security issue!
sv_SE: Stort säkerhetsproblem!

en: Maybe later
sv_SE: Kanske senare

en: Mixed Content
sv_SE: Blandat innehåll

en: Mixed content fixer
sv_SE: Korrigeringsrutin för blandat innehåll

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll är inte aktiverad. Aktivera alternativet för att korrigera blandat innehåll på din webbplats.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll har upptäckts på webbplatsens publika del.

en: More info
sv_SE: Mer info

en: Networkwide activation does not check if a site has an SSL certificate. It just migrates all sites to SSL.
sv_SE: Aktivering för hela nätverket flyttar alla webbplatser till SSL utan att kontrollera om de har något SSL-certifikat.

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
sv_SE: Ingen omdirigering av typen 301 har skapats. Aktivera omdirigering i WordPress av typen 301 i inställningarna för att skapa en permanent omdirigering av typen 301.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
sv_SE: Ingen 301-omdirigering till SSL aktiverad.

en: No SSL detected
sv_SE: Inget SSL upptäckt

en: No SSL detected.
sv_SE: Inget SSL upptäckt.

en: No choice has been made regarding networkwide or per site activation.
sv_SE: Inget val har gjorts beträffande aktivering för hela nätverket eller per webbplats.

en: No recommended redirect rules detected.
sv_SE: Inga rekommenderade omdirigeringsregler upptäcktes.

en: Not all recommended security headers are installed
sv_SE: Inte alla rekommenderade säkerhetsheaders är installerade

en: Once every minute
sv_SE: En gång i minuten

en: Open
sv_SE: Öppen

en: Options saved.
sv_SE: Alternativ sparade.

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
sv_SE: Eller gör filen wp-config.php skrivbar och ladda om denna sida.

en: Our plugins
sv_SE: Våra tillägg

en: Please upgrade to the latest version to be able use the full functionality of the plugin.
sv_SE: Uppgradera till den senaste versionen för att kunna använda tilläggets alla funktioner.

en: Plugin dependency error
sv_SE: Tilläggsberoendefel

en: Premium Support
sv_SE: Premiumsupport

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Really Simple SSL 4.0. Learn more about our newest major release.
sv_SE: Really Simple SSL 4.0. Läs mer om vår senaste huvudversion.

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sv_SE: Really Simple SSL och Really Simple SSL-utökningar behandlar inte någon personlig identifierbar information, så GDPR gäller inte dessa tillägg eller användningen av dessa tillägg på din webbplats. Du hittar vår integritetspolicy <a href="%s" target="_blank">här</a>.

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires PHP 5.6 or higher
sv_SE: Really Simple SSL kan inte aktiveras. Tillägget kräver PHP 5.6 eller högre

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires WordPress 4.8 or higher
sv_SE: Really Simple SSL kan inte aktiveras. Tillägget kräver WordPress 4.8 eller högre

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
sv_SE: Really Simple SSL upptäckte ett SSL-certifikat, men har inte konfigurerats för att tvinga SSL.

en: Really Simple SSL has converted all your websites to SSL.
sv_SE: Really Simple SSL har konverterat alla dina webbplatser till SSL.

en: Really Simple SSL has converted all your websites to non SSL.
sv_SE: Really Simple SSL har konverterat alla dina webbplatser till icke-SSL.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
sv_SE: Really Simple SSL har inte tagit emot något svar från webbsidan.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
sv_SE: Really Simple SSL är installerat, men inget giltigt SSL-certifikat upptäcktes.

en: Recommended security headers installed
sv_SE: Rekommenderade säkerhetsheaders installerade

en: Recommended security headers not enabled (%sRead more%s).
sv_SE: Rekommenderade säkerhetsheaders är inte aktiverade (%sLäs mer%s).

en: Redirect loops
sv_SE: Omdirigeringsloop

en: Remaining tasks
sv_SE: Återstående uppgifter

en: SSL Activated
sv_SE: SSL aktiverad

en: SSL Not activated
sv_SE: SSL inte aktiverat

en: SSL Status Test
sv_SE: Test av SSL-status

en: SSL configuration finished!
sv_SE: SSL-konfiguration slutförd!

en: SSL is activated network wide.
sv_SE: SSL är aktiverat i hela nätverket.

en: SSL is activated on your site.
sv_SE: SSL är aktiverat på din webbplats.

en: SSL is activated per site.
sv_SE: SSL aktiveras per webbplats.

en: SSL is enabled networkwide.
sv_SE: SSL är aktiverat i hela nätverket.

en: SSL is enabled on your site.
sv_SE: SSL är aktiverat på din webbplats.

en: SSL is enabled per site.
sv_SE: SSL är aktiverat per webbplats.

en: SSL is not enabled yet
sv_SE: SSL är inte aktiverat än

en: SSL is not enabled yet.
sv_SE: SSL är inte aktiverat än.

en: SSL is not enabled.
sv_SE: SSL är inte aktiverat.

en: SSL is not yet enabled on this site.
sv_SE: SSL är inte aktiverat på denna webbplats.

en: SSL is now activated. Check if your website is secure by following this article.
sv_SE: SSL är nu aktiverat. Kontrollera om din webbplats är säker genom att följa den här artikeln.

en: SSL settings
sv_SE: SSL-inställningar

en: SSL type:
sv_SE: SSL-typ:

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Secure cookie settings not enabled (%sRead more%s).
sv_SE: Inställningar för säkerhets-cookies är inte aktiverade (%sLäs mer%s).

en: Secure cookies set.
sv_SE: Säkra cookies inställda.

en: Security Headers Test
sv_SE: Test av säkerhetsheaders

en: Select to enable SSL networkwide or per site.
sv_SE: Välj om SSL ska aktiveras för hela nätverket eller för en webbplats i taget.

en: Server type:
sv_SE: Server-typ:

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
sv_SE: Gör filen wp-config.php skrivbar och ladda om denna sida.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Setup
sv_SE: Konfigurera

en: Site conversion in progress. Please refresh this page to check if the process has finished. It will proceed in the background.
sv_SE: Webbplatskonvertering pågår. Uppdatera den här sidan för att kontrollera om processen är klar. Den fortsätter i bakgrunden.

en: Some things can't be done automatically. Before you migrate, please check for:
sv_SE: Vissa saker går inte att utföra automatiskt. Innan du flyttar bör du kontrollera följande:

en: Stop editing the .htaccess file
sv_SE: Sluta redigera .htaccess-filen

en: Support forum
sv_SE: Supportforum

en: System detection encountered issues
sv_SE: Systemdetekteringen hade problem

en: The %s file is not writable. You can either use the WordPress redirect, add the rules manually, or set the file to writable.
sv_SE: Filen %s är inte skrivbar. Du kan antingen använda WordPress-omdirigering, lägga till reglerna manuellt eller göra filen skrivbar.

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
sv_SE: Filen ”force-deactivate.php” måste döpas om till .txt. I annat fall kan vem som helst på internet inaktivera SSL på din webbplats.

en: The .htaccess redirect will remain active
sv_SE: htaccess-omdirigeringen kommer förbli aktiv

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
sv_SE: 301-omdirigering via .htaccess är det snabbaste och mest pålitliga omdirigeringsalternativet.

en: The WordPress 301 redirect will stop working
sv_SE: WordPress 301-omdirigeringen kommer att sluta fungera

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll kan inte upptäckas på grund av ett cURL-fel: %s. cURL-fel orsakas ofta av en föråldrad version av PHP eller cURL och påverkar inte front-end på din webbplats. Kontakta ditt webbhotell för en åtgärd.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll är aktiv, men upptäcktes inte på startsidan.

en: The mixed content fixer will stop working
sv_SE: Korrigeringsrutinen för blandat innehåll kommer sluta fungera

en: The recommended security headers are detected on your site.
sv_SE: De säkerhetsheaders som rekommenderas finns på din webbplats.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
sv_SE: Detta leder till problem när SSL aktiveras för nätverkswebbplatser, eftersom underdomäner kommer att tvingas till SSL, även om de inte har ett giltigt certifikat.

en: This option is enabled on the network menu.
sv_SE: Detta alternativ är aktiverat på nätverksmenyn.

en: Tips & Tricks
sv_SE: Tips och tricks

en: To deactivate the plugin correctly, please select if you want to:
sv_SE: För att inaktivera tillägget korrekt, välj om du vill:

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
sv_SE: För att säkerställa att all trafik går via SSL, aktivera en 301-omdirigering.

en: Track searches on your website
sv_SE: Spåra sökningar på din webbplats

en: Upgrade to premium
sv_SE: Uppgradera till premium

en: Upgrade to pro
sv_SE: Uppgradera till pro

en: Warning
sv_SE: Varning

en: We strongly recommend to create a %sbackup%s of your site before activating SSL
sv_SE: Vi rekommenderar starkt att du skapar en %ssäkerhetskopia%s av din webbplats innan du aktiverar SSL

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
sv_SE: WordPress 301-omdirigering aktiverad. Vi rekommenderar att du aktiverar 301-omdirigering med .htaccess.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support and increased security with HSTS included.
sv_SE: Du kan även låta den automatiska genomsökningen i pro-versionen hantera detta åt dig, samtidigt som du får premiumsupport och högre säkerhet med HSTS inkluderat.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
sv_SE: Du kan även låta den automatiska genomsökningen i pro-versionen sköta detta åt dig, samtidigt som du får premium-support, högre säkerhet med hjälp av HSTS m.m!

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
sv_SE: Du har konfigurerat en 301-omdirigering till SSL. Detta är viktigt för sökmotoroptimering

en: You may need to login in again.
sv_SE: Du kan behöva logga in igen.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
sv_SE: Du kör en multisite-installation med underdomäner, men din webbplats har inte ett ”wildcard”-certifikat.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
sv_SE: Du har en nätverksinstallation med underkataloger, vilket gör att detta tillägg inte kan korrigera den saknade servervariabeln i wp-config.php.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
sv_SE[0]: Du har fortfarande %s uppgift öppen.
sv_SE[1]: Du har fortfarande %s uppgifter öppna.

en: Your .htaccess file does not contain all recommended security headers.
sv_SE: Din .htaccess-fil innehåller inte alla rekommenderade säkerhetsheaders.

en: Your .htaccess file is not writable. This prevents Really Simple SSL from writing redirects or security headers to your .htaccess file.
sv_SE: Din .htaccess-fil är inte skrivbar. Detta förhindrar Really Simple SSL från att skriva omdirigeringar eller säkerhetsheaders till din .htaccess-fil.

en: Your progress
sv_SE: Din status

en: Your site address will remain https://
sv_SE: Din webbplatsadress kommer att förbli https://

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
sv_SE: Din webbplats använder Divi. Det kan behövas några ytterligare steg innan du får det säkra hänglåset.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
sv_SE: Din webbplats använder Elementor. Det kan behövas några ytterligare steg innan du får det säkra hänglåset.

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
sv_SE: Filen wp-config.php behöver redigeras men är inte skrivbar.

en: networkwide
sv_SE: för hela nätverket

en: per site
sv_SE: för varje webbplats
