Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (72 entries)

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
gl_ES: Ola,  Really Simple  SSL mantivo o teu sitio seguro desde hai un tempo, fantástico! Se tes un momento, por favor, considera deixar unha recensión en WordPress. org para facer correr a voz. Agradecémoscho moito! Se tes algunha pregunta ou comentario, déixanos un %smensaxe%s.

en: Check out Really Simple SSL Pro
gl_ES: Bota un vistazo a Really Simple SSL Pro

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server
gl_ES: Imaxes, follas de estilo ou scripts dun dominio sen certificado ssl: quítaos ou móveos ao teu propio servidor.

en: Don't show again
gl_ES: Non mostrar de novo

en: 301 SSL redirect enabled
gl_ES: Redirección 301 SSL activada

en: Dismiss all Really Simple SSL notices
gl_ES: Descartar todos os avisos de Really Simple SSL

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
gl_ES: A redirección 301 en .htaccess non está activada.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
gl_ES: Configuraches unha redirección 301 a SSL. Isto é importante para o SEO

en: 301 redirect to https set: .htaccess redirect.
gl_ES: Redirección 301 a https configurada: Redirección .htaccess.

en: If the conversion does not proceed after a few minutes, click %shere%s to force the conversion process.
gl_ES: Se a conversión non avanza despois duns minutos, fai clic %saquí%s para forzar o proceso.

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
gl_ES: O arquivo «force-deactivate.php» ten que ser renomeado a .txt. En caso contrario, o teu SSL pódeo desactivar calquera en internet.

en: Maybe later
gl_ES: Tal vez logo

en: Leave a review
gl_ES: Deixa un comentario

en: Once every minute
gl_ES: Unha vez por minuto

en: Conversion of websites %s percent complete.
gl_ES: Convirtindo sitios, %s por cento completo.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
gl_ES: Ola, Really Simple SSL mantivo o teu sitio seguro durante un mes, fantástico! Se tes un momento, por favor, plantéxate deixar unha valoración en WordPress.org para facer correr a voz. Agradeceríamoscho moito! Se tes algunha pregunta ou comentario, déixanos unha %smensaxe%s.

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
gl_ES: Activa SSL por sitio ou instala un certificado wildcard para solucionar isto.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
gl_ES: Estás executando unha instalación multisitio con subdominios, pero o teu sitio non ten un certificado wildcard.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
gl_ES: Isto provoca problemas ao activar SSL en toda a rede xa que os subdominios forzaranse sobre SSL tamén anque non teñan un certificado válido.

en: Cancel
gl_ES: Cancelar

en: More info
gl_ES: Máis información

en: Are you sure?
gl_ES: Estás seguro?

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
gl_ES: Desactivar o plugin mantendo o SSL fará o seguinte:

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
gl_ES: Really Simple SSL e as extensións para Really Simple SSL non procesan información personal identificable, así que o RGPD non se aplica a estes plugins ou ao uso destes plugins na túa web. Podes encontrar a nosa política de privacidade <a href="%s" target="_blank">aquí</a>.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
gl_ES: Tamén podes deixar que o escaneo automático da versión pro arregle isto por ti, e conseguir soporte premium, melloras en seguridade con HSTS e máis!

en: per site
gl_ES: por sitio

en: Enable SSL
gl_ES: Activar SSL

en: networkwide
gl_ES: en toda a rede

en: Options saved.
gl_ES: Opcións gardadas

en: This option is enabled on the network menu.
gl_ES: Esta opción está activa no menú de rede.

en: Select to enable SSL networkwide or per site.
gl_ES: Elixe para activar SSL en toda a rede ou por sitio

en: You may need to login in again.
gl_ES: Pode que teñas que acceder de novo.

en: Enable 301 .htaccess redirect
gl_ES: Permitir redirección 301 de .htaccess

en: Enable a .htaccess redirect or WordPress redirect in the settings to create a 301 redirect.
gl_ES: Activa unha redirección .htaccess ou unha redirección de WordPress nos axustes para crear unha redirección 301.

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
gl_ES: Non se configurou ningunha redirección 301. Activa a redirección 301 de WordPress nos axustes para conseguir unha redirección 301 permanente.

en: In most cases you need to leave this enabled, to prevent mixed content issues on your site.
gl_ES: Na maioría das ocasións tes que deixar isto activo, para evitar problemas de contido mixto no teu sitio.

en: If you want to customize the Really Simple SSL .htaccess, you need to prevent Really Simple SSL from rewriting it. Enabling this option will do that.
gl_ES: Se queres personalizar o .htaccess de Really Simple SSL tes que evitar que Really Simple SSL volva a escribir nel. Activando esta opción fas iso.

en: HTTP Strict Transport Security was enabled.
gl_ES: HTTP Strict Transport Security está activado

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support and increased security with HSTS included.
gl_ES: Tamén podes deixar que o escaneo automático da versión pro faga isto por ti, e obter soporte premium e maior seguridade con HSTS incluído.

en: Premium Support
gl_ES: Soporte premium

en: Go ahead, activate SSL!
gl_ES: Adiante, activa SSL!

en: Check out Really Simple SSL Premium
gl_ES: Bota un vistazo a Really Simple SSL Premium

en: SSL is not enabled yet
gl_ES: SSL aínda non está activo.

en: SSL is enabled on your site.
gl_ES: SSL está activo no teu sitio.

en: Activate SSL per site
gl_ES: Activar SSL por sitio

en: Activate SSL networkwide
gl_ES: Activar SSL en toda a rede

en: Almost ready to migrate to SSL!
gl_ES: Xa case migramos a SSL!

en: System detection encountered issues
gl_ES: A detección do sistema encontrou problemas

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
gl_ES: Fai que o teu wp-config.php teña permisos de escritura e recarga esta páxina.

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
gl_ES: Hai que modificar o teu wp-config.php pero non tes permisos de escritura.

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
gl_ES: Ou fai que o teu wp-config.php teña permisos de escritura e recarga esta páxina.

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
gl_ES: %s é unha clase singleton e non podes crear unha segunda instancia.

en: Some things can't be done automatically. Before you migrate, please check for:
gl_ES: Hai algunhas cousas que non se poden facer automaticamente. Antes de migrar, por favor, revisa isto:

en: A definition of a siteurl or homeurl was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
gl_ES: Detectouse a definición dunha siteurl ou homeurl no teu wp-config.php pero o arquivo non ten permisos de escritura.

en: Networkwide activation does not check if a site has an SSL certificate. It just migrates all sites to SSL.
gl_ES: A activación en toda a rede non revisa se un sitio ten certificado SSL. Simplemente migra todos os sitios a SSL.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
gl_ES: Imaxes, follas de estilo ou scripts dun dominio sen certificado ssl: quítaos ou móveos ao teu propio servidor.

en: Because your server does not pass a variable with which WordPress can detect SSL, WordPress may create redirect loops on SSL.
gl_ES: Debido a que o teu servidor non pasa unha variable pola que WordPress poida detectar SSL, WordPress non pode crear redireccións a SSL.

en: Because your site is behind a loadbalancer and is_ssl() returns false, you should add the following line of code to your wp-config.php.
gl_ES: Debido a que o teu sitio está detrás dun balanceador de carga e is_ssl() devolve un erro, deberías engadir a seguinte liña de código ao teu wp-config.php.

en: .htaccess is currently not writable.
gl_ES: .htaccess non ten permisos de escritura neste momento.

en: Documentation
gl_ES: Documentación

note: Description of the plugin
en: Lightweight plugin without any setup to make your site SSL proof
gl_ES: Plugin lixeiro sen configuracións que fai que o teu sitio cargue con SSL

en: Stop editing the .htaccess file
gl_ES: Deixar de modificar o arquivo .htaccess

en: Save
gl_ES: Gardar

en: An SSL certificate was detected on your site.
gl_ES: Detectouse un certificado SSL no teu sitio.

en: Settings
gl_ES: Opciones

en: Mixed content fixer
gl_ES: Solucionador de contido mixto

en: Check again
gl_ES: Comprobar de novo

en: SSL settings
gl_ES: Axustes SSL

en: Major security issue!
gl_ES: Importante problema de seguridade!

en: Activate networkwide to fix this.
gl_ES: Activa en toda a rede para solucionar isto.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
gl_ES: Ao non estar definida a variable $_SERVER["HTTPS"] a túa web pode experimentar redireccións infinitas.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
gl_ES: Estás executando unha instalación multisitio en subcarpetas, o que impide que este plugin solucione variables do servidor no arquivo wp-config.php.
