Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (72 entries)

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
ca: Hola, Really Simple SSL ha mantingut el lloc web segur durant un mes ja, fantàstic! Si teniu un moment, considereu deixar-nos una opinió a WordPress.org per fer córrer la veu. Estaríem molt contents! Si teniu qualsevol dubte o opinió, deixeu-nos un %smissatge%s.

en: Check out Really Simple SSL Pro
ca: Doneu un cop d'ull a Really Simple SSL Pro

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server
ca: Imatges, fulls d’estils o scripts d’un domini sense certificat SSL: suprimiu-los o moveu-los al vostre propi servidor

en: Don't show again
ca: No m'ho tornis a mostrar

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
ca: La redirecció 301 del fitxer .htaccess no està habilitada.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
ca: Heu configurat la redirecció 301 a SSL. És important per motius de SEO.

en: 301 SSL redirect enabled
ca: Redirecció 301 a SSL activada

en: Dismiss all Really Simple SSL notices
ca: Descarta tots els avisos de Really Simple SSL

en: 301 redirect to https set: .htaccess redirect.
ca: S'ha definit la redirecció 301 a https: redirecció de fitxer .htaccess.

en: If the conversion does not proceed after a few minutes, click %shere%s to force the conversion process.
ca: Si la conversió no es fa en uns minuts, feu clic %saquí%s per forçar el procés de conversió.

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
ca: El fitxer 'force-deactivate.php' s'ha de reanomenar a .txt. Si no, l'ssl es podrà desactivar per qualsevol a internet.

en: Once every minute
ca: Un vegada cada minut

en: Conversion of websites %s percent complete.
ca: Conversió dels llocs web %s per cent completada.

en: Maybe later
ca: Potser després

en: Leave a review
ca: Deixa un comentari

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
ca: Hola, Really Simple SSL ha mantingut el lloc web segur durant un mes ja, fantàstic! Si teniu un moment, considereu deixar-nos una opinió a WordPress.org per fer córrer la veu. Estaríem molt contents! Si teniu qualsevol dubte o opinió, deixeu-nos un %smissatge%s.

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
ca: Activa SSL per el lloc web o instal·la un certificat multidomini per arreglar-ho.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
ca: Això porta problemes quan s'activa l'SSL a tota la xarxa perquè els subdominis estaran obligats a anar amb SSL encara que no tinguin un certificat vàlid.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
ca: Esteu executant una instal·lació multilloc amb subdominis, però el domini no té un certificat multidomini.

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
ca: En desactivar l'extensió mentre mantenim SSL farà el següent:

en: Are you sure?
ca: Esteu segurs?

en: More info
ca: Més informació

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
ca: Really Simple SSL i els complements de Really Simple SSL no processen cap informació personal identificable, per tant, la GDPR no té implicacions amb aquestes extensions o el seu ús en la web. Podeu trobar la nostra política de privadesa <a href="%s" target="_blank">aquí</a>.

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
ca: També podeu deixar que l'escaneig automàtic de la versió pro us gestioni això, i obtenir suport prèmium, seguretat incrementada amb HSTS i més!

en: Options saved.
ca: S'han desat les opcions.

en: Select to enable SSL networkwide or per site.
ca: Selecciona per activar SSL a tota la xarxa o per lloc.

en: per site
ca: per lloc

en: networkwide
ca: a tota la xarxa

en: Enable SSL
ca: Activa SSL

en: This option is enabled on the network menu.
ca: Aquesta opció està habilitada al menú de la xarxa.

en: You may need to login in again.
ca: És possible que hàgiu de tornar a iniciar la sessió.

en: Enable 301 .htaccess redirect
ca: Habilita la redirecció 301 al fitxer .htaccess

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
ca: No s'ha definit cap redirecció 301. Habiliteu la redirecció 301 del WordPress a la configuració per obtenir una redirecció 301 permanent.

en: Enable a .htaccess redirect or WordPress redirect in the settings to create a 301 redirect.
ca: Habiliteu una redirecció via .htaccess o una redirecció del WordPress a la configuració per crear una redirecció 301.

en: If you want to customize the Really Simple SSL .htaccess, you need to prevent Really Simple SSL from rewriting it. Enabling this option will do that.
ca: Si voleu personalitzar el fitxer .htaccess de Really Simple SSL, heu d'evitar que el Really Simple SSL pugui reescriure-ho. Si activeu aquesta opció, ho fareu.

en: In most cases you need to leave this enabled, to prevent mixed content issues on your site.
ca: En la majoria dels casos, heu de deixar això activat per evitar problemes de contingut mixt al lloc.

en: HTTP Strict Transport Security was enabled.
ca: La seguretat de transport estricta HTTP està habilitada.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support and increased security with HSTS included.
ca: També podeu deixar que la verificació automàtica de la versió professional tracti això per a vosaltres, obteniu assistència prèmium i major seguretat amb HSTS inclòs.

en: Premium Support
ca: Suport premium

en: Check out Really Simple SSL Premium
ca: Doneu un cop d'ull a la versió prèmium de Really Simple SSL

en: Go ahead, activate SSL!
ca: Endavant, activa SSL!

en: SSL is not enabled yet
ca: L'SSL encara no està habilitat

en: SSL is enabled on your site.
ca: L'SSL està habilitat al lloc.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
ca: Imatges, fulls d’estils o scripts d’un domini sense certificat SSL: suprimiu-los o moveu-los al vostre propi servidor.

en: Networkwide activation does not check if a site has an SSL certificate. It just migrates all sites to SSL.
ca: L’activació a tota la xarxa no comprova si un lloc té un certificat SSL. Només migra tots els llocs a SSL.

en: Activate SSL per site
ca: Activa SSL per lloc

en: Activate SSL networkwide
ca: Activa SSL a tot arreu

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
ca: O bé configureu el fitxer wp-config.php perquè pugui ser escrit i torneu a carregar aquesta pàgina.

en: Because your site is behind a loadbalancer and is_ssl() returns false, you should add the following line of code to your wp-config.php.
ca: Com que el lloc es troba darrere d’un modulador de càrrega i is_ssl () retorna fals, haureu d’afegir la següent línia de codi al fitxer wp-config.php.

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
ca: El fitxer wp-config.php s'ha d'editar, però no es pot escriure.

en: Set your wp-config.php to writable and reload this page.
ca: Permeteu l'escriptura del fitxer wp-config.php i torneu a carregar aquesta pàgina.

en: A definition of a siteurl or homeurl was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
ca: Al fitxer wp-config.php s'ha detectat una definició d'un siteurl o homeurl, però el fitxer no es pot escriure.

en: System detection encountered issues
ca: S'han trobat problemes de detecció del sistema

en: Some things can't be done automatically. Before you migrate, please check for:
ca: Algunes coses no es poden fer automàticament. Abans de migrar, comproveu que:

en: Almost ready to migrate to SSL!
ca: Gairebé a punt per migrar a SSL!

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
ca: %s és una classe singletó i no podeu crear una segona instància.

en: Because your server does not pass a variable with which WordPress can detect SSL, WordPress may create redirect loops on SSL.
ca: Com que el servidor no passa cap variable amb què el WordPress pot detectar SSL, el WordPress pot crear bucles de redirecció en SSL.

en: .htaccess is currently not writable.
ca: Actualment, el fitxer .htaccess no es pot escriure.

en: Documentation
ca: Documentació

note: Description of the plugin
en: Lightweight plugin without any setup to make your site SSL proof
ca: Extensió lleugera sense cap configuració per a fer que el lloc sigui a prova d'SSL

en: Stop editing the .htaccess file
ca: Deixa d’editar el fitxer .htaccess

en: An SSL certificate was detected on your site.
ca: S'ha detectat un certificat SSL al lloc.

en: Save
ca: Desa

en: Settings
ca: Configuració

en: Mixed content fixer
ca: Reparador de contingut mixt

en: SSL settings
ca: Configuració SSL

en: Activate networkwide to fix this.
ca: Activa a tota la xarxa per solucionar-ho.

en: Check again
ca: Comprova de nou

en: Major security issue!
ca: Problema important de seguretat!

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
ca: Com que la variable $_SERVER["HTTPS"] no està configurada, el lloc web pot presentar bucles de redirecció.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
ca: Esteu executant una instal·lació de diversos llocs amb subcarpetes, la qual cosa impedeix que aquesta extensió corregeixi la variable de servidor que falta al fitxer wp-config.php.
