Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (200 entries)

en:  Please <a href="%s">enable</a> or <a href="%s">disable</a> this feature. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">More information</a>.
sq_AL: Ju lutemi, <a href="%s">aktivizoni</a> ose <a href="%s">çaktivizoni</a> këtë veçori. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">Më tepër informacion</a>.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
sq_AL: %1$s i ndryshoi gjendjen komentit në %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
sq_AL[0]: S’u kontrollua dot %d koment.
sq_AL[1]: S’u kontrolluan dot %d komente.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
sq_AL[0]: U shpu te të Padëshiruarat %d koment.
sq_AL[1]: U shpunë te të Padëshiruarat %d komente.

en: %s ago
sq_AL: %s më parë

en: %s approved | %s approved
sq_AL[0]: %s i miratuar
sq_AL[1]: %s të miratuar

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
sq_AL[0]: U kap %s koment si i padëshiruar.
sq_AL[1]: U kapën %s komente si të padëshiruar.

en: %s false positive | %s false positives
sq_AL[0]: %s pozitiv i rremë
sq_AL[1]: %s pozitivë të rremë

en: %s missed spam | %s missed spam
sq_AL[0]: %s i padëshiruar i pakapur
sq_AL[1]: %s të padëshiruar të pakapur

en: %s reported this comment as not spam.
sq_AL: %s e ka raportuar këtë koment si jo të padëshiruar.

en: %s reported this comment as spam.
sq_AL: %s e ka raportuar këtë koment si të padëshiruar.

en: (What is an API key?)
sq_AL: (Ç’është një kyç API/)

en: (undo)
sq_AL: (zhbëje)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
sq_AL[0]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur tashmë sajtin tuaj prej %2$s komenti të padëshiruar.
sq_AL[1]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur tashmë sajtin tuaj prej %2$s komentesh të padëshiruar.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
sq_AL[0]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur sajtin tuaj prej <a href="%2$s">%3$s komenti të padëshiruar</a>.
sq_AL[1]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur sajtin tuaj prej <a href="%2$s">%3$s komentesh të padëshiruar</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
sq_AL: <a href="%s">Akismet-i</a> bllokon hyrjen e të padëshiruarave në blogun tuaj.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
sq_AL[0]: <strong class="count">%1$s i padëshiruar</strong> bllokuar nga <strong>Akismet-i</strong>
sq_AL[1]: <strong class="count">%1$s të padëshiruar</strong> bllokuar nga <strong>Akismet-i</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
sq_AL: <strong>Thuajse mbaruam</strong> - formësoni Akismet-in dhe u lini shëndenë komenteve të padëshiruara

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
sq_AL: Një kyç API Akismet prej 12 shenjash. I passhëm që nga akismet.com/get/

en: API Key
sq_AL: Kyç API

en: Account
sq_AL: Llogari

en: Accuracy
sq_AL: Përpikmëri

en: Activate Akismet
sq_AL: Aktivizoni Akismet-in

en: Active
sq_AL: Aktiv

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
sq_AL: Akismet %s lyp WordPress %s ose më sipër.

en: Akismet & Privacy.
sq_AL: Akismet & Privatësi.

en: Akismet Configuration
sq_AL: Formësim i Akismet-it

en: Akismet Error Code: %s
sq_AL: Kod Gabimi Akismet: %s

en: Akismet FAQ
sq_AL: FAQ mbi Akismet-in

en: Akismet Settings
sq_AL: Rregullime Akismet-i

en: Akismet Setup
sq_AL: Rregullim i Akismet-it

en: Akismet Stats
sq_AL: Statistika për Akismet-in

en: Akismet Support
sq_AL: Asistencë Akismet-i

en: Akismet Widget
sq_AL: Widget Akismet-i

en: Akismet anti-spam strictness
sq_AL: Ashpërsia anti-spam e Akismet-it

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
sq_AL: Akismet-i, gjatë një riprove automatike, e konsideroi këtë koment si të padëshiruar.

en: Akismet caught this comment as spam.
sq_AL: Akismet-i e konsideroi këtë koment si të padëshiruar

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
sq_AL[0]: Akismet-i kontrolloi %s koment.
sq_AL[1]: Akismet-i kontrolloi %s komente.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
sq_AL: Akismet-i, gjatë një riprove automatike, e pastroi këtë koment.

en: Akismet cleared this comment.
sq_AL: Akismet-i e pastroi këtë koment.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
sq_AL: Akismet-i hasi një problem me kërkesën e mëparshme SSL dhe e çaktivizoi përkohësisht. Së shpejti do të rifillojë përdorimin e SSL-së për kërkesa.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
sq_AL: Filtrat e Akismet-it lënë jashtë mesazhe të padëshiruar, që kështu të përqendroheni në gjëra më të rëndësishme.

en: Akismet has detected a problem.
sq_AL: Akismet gjeti një problem.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
sq_AL[0]: Akismet ju kurseu %d orë!
sq_AL[1]: Akismet ju kurseu %d orë!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
sq_AL[0]: Akismet ju kurseu %d minutë!
sq_AL[1]: Akismet ju kurseu %d minuta!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
sq_AL[0]: Akismet ju kurseu %d ditë!
sq_AL[1]: Akismet ju kurseu %d ditë!

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
sq_AL: Akismet-i tani është duke e mbrojtur sajtin tuaj nga mesazhe të padëshiruar. Blogim të mbarë!

en: Akismet privacy notice
sq_AL: Njoftim privatësie Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
sq_AL: Akismet e rikontrolloi dhe e konsideron këtë koment si të padëshiruara

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
sq_AL: Akismet-i e rikontrolloi dhe e pastroi këtë koment.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
sq_AL: Akismet-i s’qe në gjendje ta rikontrollonte këtë koment (përgjigje: %s), por do të riprovojë vetvetiu më vonë.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
sq_AL: Akismet-i s’qe në gjendje ta rikontrollonte këtë koment (përgjigje: %s).

en: All systems functional.
sq_AL: Krejt sistemet funksionalë.

en: All time
sq_AL: Krejt kohën

en: Already have your key? Enter it here.
sq_AL: E keni kyçin tuaj? Jepeni këtu.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
sq_AL: Vendosi përherë të padëshiruarat te dosja e Të padëshiruarave, për shqyrtim.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
sq_AL: Për këtë sajt është përcaktuar një kyç API Akismet te kartela %s.

en: Awaiting spam check
sq_AL: Në pritje të kontrollit për të padëshiruara

en: Cancelled
sq_AL: I anuluar

en: Change
sq_AL: Ndryshoje

en: Cheatin&#8217; uh?
sq_AL: Po bëni me hile, hë?

en: Check for Spam
sq_AL: Kontrollo për të Padëshiruara

en: Checking for Spam
sq_AL: Po kontrollohet për të Padëshiruar

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
sq_AL: Zgjidhni këtë mundësi për përdorim të Akismet-it pavarësisht lidhjes suaj Jetpack.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
sq_AL: Zgjidhni ose të hidhen tej vetvetiu të padëshiruarat më të këqia, ose që krejt të padëshiruarat të kalohen përherë te dosja e të padëshiruarave.

en: Cleaning up spam takes time.
sq_AL: Pastrimi i të padëshiruarave do kohë.

en: Cleared by Akismet
sq_AL: U pastrua nga Akismet-i

en: Click the Use this Key button.
sq_AL: Klikoni mbi butonin Përdor këtë Kyç.

en: Comment #%d could not be checked.
sq_AL: Komenti #%d s’u kontrollua dot.

en: Comment #%d is not spam.
sq_AL: Komenti #%d s’është i padëshiruar.

en: Comment #%d is spam.
sq_AL: Komenti #%d është i padëshiruar.

en: Comment History
sq_AL: Historik Komentesh

en: Comment discarded.
sq_AL: Komenti u hodh tej.

en: Comment not found.
sq_AL: S’u gjet koment.

en: Comment status was changed to %s
sq_AL: Gjendja e komentit u ndryshua si %s

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
sq_AL: Komenti u kap nga wp_blacklist_check.

en: Comments
sq_AL: Komente

en: Connect via Jetpack
sq_AL: Lidheni përmes Jetpack-ut

en: Connect with API key
sq_AL: Lidhuni me kyç API

en: Connect with Jetpack
sq_AL: Lidheni me Jetpack-un

en: Connected via Jetpack
sq_AL: I lidhur përmes Jetpack-ut

en: Contact Akismet support
sq_AL: Lidhuni me asistencën e Akismet-it

en: Copy and paste the API key into the text field.
sq_AL: Kopjojeni dhe hidheni kyçin API te fusha e teksteve.

en: Detailed Stats
sq_AL: Statistika të Hollësishme

en: Disabled.
sq_AL: E çaktivizuar.

en: Disconnect this account
sq_AL: Shkëpute këtë llogari

en: Display a privacy notice under your comment forms.
sq_AL: Shfaqni një njoftim privatësie nën formularët tuaj të komenteve.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
sq_AL: Shfaq numrin e komenteve të padëshiruar që ka kapur Akismet-i

en: Do not display privacy notice.
sq_AL: Mos shfaq njoftim privatësie.

en: Eliminate spam from your site
sq_AL: Asgjësoni në sajtin tuaj mesazhet e padëshiruar

en: Enabled.
sq_AL: E aktivizuar.

en: Enter an API Key
sq_AL: Jepni një kyç API

en: Enter/remove an API key.
sq_AL: Jepni/hiqni një kyç API.

en: Failed to connect to Akismet.
sq_AL: Dështoi lidhja me Akismet-in.

en: Flagged as spam by %s
sq_AL: Iu vu shenjë si i padëshiruar nga %s

en: Flagged as spam by Akismet
sq_AL: U shënua si i padëshiruar nga Akismet-i

en: For more information:
sq_AL: Për më tepër të dhëna:

en: For more information: %s
sq_AL: Për më tepër të dhëna: %s

en: Get your API key
sq_AL: Merrni kyçin tuaj API

en: History
sq_AL: Historik

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
sq_AL: Në u zgjedhtë, Akismet-i do të hedhë automatikisht tej mesazhet më të këqij të padëshiruar, në vend se t’i kalojë te dosja e mesazheve të padëshiruar.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sq_AL: Nëse true, shfaq numrin e komenteve të miratuara në krah të çdo autori komentesh, te faqja e listës së komenteve.

en: If you already have an API key
sq_AL: Nëse keni tashmë një kyç API

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
sq_AL: Më 2012-n, Akismet-i filloi të përdorë plane pajtimesh për krejt llogaritë (edhe për ato falas). Llogarisë suaj s’i është përshoqëruar ndonjë plan, dhe do t’ju ishim mirënjohës nëse <a href="%s" target="_blank">do të hynit në llogarinë tuaj</a> dhe të zgjidhnit një.

en: Log in or sign up now.
sq_AL: Hyni ose regjistrohuni.

en: Manual Configuration
sq_AL: Formësim Dorazi

en: Missing
sq_AL: Mungon

en: Network functions are disabled.
sq_AL: Funksionet e rrjetit janë të çaktivizuar.

en: New to Akismet
sq_AL: Të reja te Akismet-i

en: Next Billing Date
sq_AL: Data e Faturimit të Ardhshëm

en: No Subscription Found
sq_AL: S’u Gjet Pajtim

en: No comments were caught as spam.
sq_AL: S’u kapën komente si të padëshiruar.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
sq_AL: Mos u shqetësoni! Lidhuni me ne dhe do t’ju ndihmojmë ta zgjidhni.

en: Note:
sq_AL: Shënim:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
sq_AL: Në këtë faqe, jeni në gjendje të rregulloni shtojcën Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
sq_AL: Në këtë faqe, jeni në gjendje të përditësoni rregullimet tuaja për Akismet-in dhe të shihni statistika mbi mesazhe të padëshiruar.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
sq_AL: Në këtë faqe mund të shihni statistika mbi të padëshiruara të filtruara te sajti juaj.

en: Or enter an API key
sq_AL: Ose jepni një kyç API

en: Or sign up with a different email address
sq_AL: Ose regjistrohuni me një tjetër adresë email

en: Overview
sq_AL: Përmbledhje

en: Past six months
sq_AL: Gjashtë muajt e fundit

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
sq_AL: Ju lutemi, <a href="%1$s">përmirësojeni WordPress-in</a> me versionin e tanishëm, ose <a href="%2$s">kaloni te versioni 2.4 i shtojcës Akismet</a>.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
sq_AL: Për çfarëdo pyetjesh, ju lutemi, <a href="%s" target="_blank">lidhuni me ekipin tonë të asistencës</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
sq_AL: Ju lutemi, kontrolloni <a href="%s">formësimin tuaj për Akismet-in</a> dhe lidhuni me strehuesin tuaj web, nëse problemi vazhdon.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
sq_AL: Ju lutemi, për asistencë lidhuni me <a href="%s" target="_blank">asistencën e Akismetit</a>.

en: Please update your payment information.
sq_AL: Ju lutemi, përditësoni të dhënat tuaja për pagesa.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
sq_AL: Ju lutemi, vizitoni <a href="%s" target="_blank">faqen e llogarisë Akismet</a> që të riaktivizoni pajtimin tuaj.

en: Privacy
sq_AL: Privatësi

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
sq_AL[0]: U përpunua %d koment.
sq_AL[1]: U përpunuan %d komente.

en: Re-adding...
sq_AL: Po rilexohet...

en: Reactivate Akismet
sq_AL: Riaktivizoni Akismet-in

en: Remove this URL
sq_AL: Hiqe këtë URL

en: Removing...
sq_AL: Po hiqet...

en: SSL Status
sq_AL: Gjendje SSL-je.

en: Save Changes
sq_AL: Ruaji Ndryshimet

en: Select one of the options below to get started.
sq_AL: Përzgjidhni ndonjë nga mundësitë më poshtë që t’ia fillohet.

en: Set up your Akismet account
sq_AL: Rregulloni llogarinë tuaj Akismet

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Show approved comments
sq_AL: Shfaq komente të miratuara

en: Show the number of approved comments beside each comment author
sq_AL: Shfaq numrin e komenteve që miratuat, në krah të çdo autori komentesh

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sq_AL: Shfaq numrin e komenteve të miratuara në krah të çdo autori komentesh te faqja e listës së komenteve.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
sq_AL: Që të merrni një Kyç API, regjistrohuni për një llogari te %s.

en: Sign up with a different email address
sq_AL: Regjistrohuni me një tjetër adresë email

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
sq_AL: Hidhi tej në heshtje të padëshiruarat më të këqia dhe me më tepër përsëritje, që të mos i shoh kurrë.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
sq_AL: Disa komente s’janë kontrolluar ende nga Akismet-i për të padëshiruara. Ata janë mbajtur përkohësisht për moderim dhe do të rikontrollohen vetvetiu më vonë.

en: Spam Blocked
sq_AL: Të padëshiruara të Bllokuara

en: Spam blocked | Spam blocked
sq_AL[0]: U bllokua i padëshiruar
sq_AL[1]: U bllokuan të padëshiruara

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
sq_AL[0]: Mesazhet e padëshiruar, më të vjetër se 1 ditë në <a href="%1$s">dosjen e të padëshiruarve</a>, fshihen vetvetiu.
sq_AL[1]: Mesazhet e padëshiruar, më të vjetër se %2$d ditë në <a href="%1$s">dosjen e të padëshiruarve</a>, fshihen vetvetiu.

en: Statistics
sq_AL: Statistika

en: Status
sq_AL: Gjendje

en: Strictness
sq_AL: Ashpërsi

en: Subscription Type
sq_AL: Lloj Pajtimi

en: Suspended
sq_AL: I pezulluar

en: Temporarily disabled.
sq_AL: Përkohësisht e çaktivizuar.

en: The API key you entered could not be verified.
sq_AL: Kyçi API që dhatë s’u verifikua dot.

en: The Akismet subscription plan
sq_AL: Plan pajtimtarësh Akismet-i

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
sq_AL: S’u bë dot lidhja te akismet.com. Ju lutemi, shihni <a href="%s" target="_blank">udhërrëfyesin tonë mbi firewall-et</a> dhe kontrolloni formësimin e shërbyesit tuaj.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
sq_AL: Kyçi që dhatë është i pavlefshëm. Ju lutem, rikontrollojeni.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
sq_AL: Gjendje pajtimi - i vlefshëm, i anuluar ose i pezulluar

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
sq_AL: Periudha kohore për të cilën të merren statistika. Mundësi: 60-ditë, 6-muaj, krejt

en: The value provided is not a valid and registered API key.
sq_AL: Vlera e sjellë s’është kyç API i vlefshëm dhe i regjistruar.

en: There is a problem with your API key.
sq_AL: Ka një problem me kyçin tuaj API.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
sq_AL: S’pati komente për t’i kontrolluar. Akismet-i do të kontrollojë vetëm komentet në radhën e atyre në pritje të shqyrtimit.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
sq_AL[0]: Në këtë çast ka <a href="%2$s">%1$s koment</a> te radha e të padëshiruarave tuaja.
sq_AL[1]: Në këtë çast ka <a href="%2$s">%1$s komente</a> te radha e të padëshiruarave tuaja.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
sq_AL: S’ka asgjë te <a href='%s'>radha juaj e të padëshiruarave</a> në këtë çast.

en: This comment was reported as not spam.
sq_AL: Ky koment është raportuar si jo i padëshiruar.

en: This comment was reported as spam.
sq_AL: Ky koment është raportuar si i padëshiruar.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s">Learn how your comment data is processed</a>.
sq_AL: Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. <a href="%s">Mësoni se si  përpunohen të dhënat tuaja</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
sq_AL: Kyçi i API-t për këtë saj është i fshehur brenda programit dhe s’mund të ndryshohet përmes API-t.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
sq_AL: Kyçi i API-t për këtë saj është i fshehur brenda programit dhe nuk mund të fshihet.

en: Title:
sq_AL: Titull:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
sq_AL: Që shërbimi juaj të vazhdojë, <a href="%s" target="_blank">përmirësojeni me një pajtim Ndërmarrjesh</a>, i cili mbulon një numër të pakufizuar sajtesh.

en: To help your site be compliant with GDPR and other laws requiring notification of tracking, Akismet can display a notice to your users on your contact form. This feature is disabled by default, however, if you or your audience is located in Europe, you need to turn it on.
sq_AL: Për t’ju ndihmuar që sajti juaj të jetë në pajtim me GDPR dhe ligje të tjera që kërkojnë njoftim mbi gjurmimet, Akismet-i mund t’u shfaqë përdoruesve tuaj një njoftim te formularët tuaj të kontaktit. Si parazgjedhje, kjo veçori është e çaktivizuar, por, nëse publiku juaj gjendet në Europë, lypset ta aktivizoni.

en: URL removed
sq_AL: URL-ja u hoq

en: Un-spammed by %s
sq_AL: Iu hoq shenja si i padëshiruar nga %s

en: Upgrade
sq_AL: Përmirësojeni

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
sq_AL: Përdoreni lidhjen tuaj Jetpack që të aktivizoni Akismet-in.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
sq_AL: I përdorur nga miliona vetë, Akismet-i ka shumë mundësi të jetë mënyra më e mirë në botë <strong>për të mbrojtur blogun tuaj nga mesazhe të padëshiruar</strong>. E mban të mbrojtuar sajtin tuaj, edhe kur ju flini. Që t’ia filloni, thjesht shkoni te <a href="admin.php?page=akismet-key-config">faqja e Rregullimeve të Akismet-it</a> që të sistemoni kyçin tuaj API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
sq_AL: I përdorur nga miliona vetë, Akismet-i ka shumë mundësi të jetë mënyra më e mirë në botë <strong>për të mbrojtur blogun tuaj nga mesazhe të padëshiruar</strong>. E mban të mbrojtuar sajtin tuaj, edhe kur ju flini. Që t’ia filloni: aktivizojeni shtojcën Akismet dhe mandej shkoni te faqja e Rregullimeve të Akismet-it që të sistemoni kyçin tuaj API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
sq_AL: I përdorur nga miliona vetë, Akismet-i ka shumë mundësi të jetë mënyra më e mirë në botë <strong>për të mbrojtur blogun tuaj nga mesazhe të padëshiruar</strong>. Sajti juaj është i formësuar dhe mbrojtur plotësisht, edhe kur ju flini.

en: View comment history
sq_AL: Shihni historik komentesh

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
sq_AL: S’e kryejmë dot pagesën. Ju lutemi, <a href="%s" target="_blank">përditësoni hollësitë tuaja për pagesa</a>.

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
sq_AL: Do të donit të <a href="%s">kontrollonit komentet e mbajtura pezull</a>?

en: You are connected as %s.
sq_AL: Jeni i lidhur si %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
sq_AL: Mund të na ndihmoni të luftojmë të padëshiruarat dhe ta përmirësoni llogarinë tuaj <a href="%s" target="_blank">duke kontribuar një shumë simbolike</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
sq_AL: S’keni plan Akismet.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
sq_AL: Lypset të jepni një kyç API që të aktivizoni shërbimin Akismet në sajtin tuaj.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
sq_AL: Po e përdorni kyçin tuaj Akismet në shumë më tepër sajte se sa pajtimi juaj Pro.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
sq_AL: Po e përdorni kyçin tuaj Akismet në më shumë sajte se sa lejon pajtimi juaj Pro.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
sq_AL: Kyçi juaj API s’është më i vlefshëm. Ju lutemi, jepni një kyç të ri, ose lidhuni me ata të asistencës te support@akismet.com.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
sq_AL: Plani juaj Akismet është anuluar.

en: Your Akismet subscription is suspended.
sq_AL: Pajtimi juaj Akismet është pezulluar.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
sq_AL: Pajtimi Pro ju lejon ta përdorni Akismet-in vetëm në një sajt. Ju lutemi, <a href="%s" target="_blank">blini pajtime Pro shtesë</a> ose përmirësojeni me një pajtim Ndërrmarje që ju lejon përdorimin e Akismet-it në numër pa kufi sajtesh.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
sq_AL: Shërbyesi juaj s’bën dot kërkesa SSL; lidhuni me strehuesin e shërbyesit tuaj dhe kërkojuni të shtojnë mbulim kërkesash SSL.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
sq_AL: Firewall-i juaj mund të jetë duke bllokuar lidhjen  e Akismet-it me API-n e vet. Ju lutemi, lidhuni me strehuesin tuaj dhe shihni <a href="%s" target="_blank">udhërrëfyesin tonë për firewall-e</a>.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
sq_AL: Sajti juaj s’lidhet dot te shërbyesit Akismet.

en: Your subscription for %s is cancelled.
sq_AL: Pajtimi juaj për %s është anuluar.

en: Your subscription for %s is suspended.
sq_AL: Pajtimi juaj për %s është pezulluar.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
sq_AL: Përgjegjësi i strehës suaj web, ose i shërbyesit tuaj, e ka çaktivizuar funksionin PHP <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Akismet-i s’funksionon dot si duhet, pa u ndrequr kjo.</strong>   Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e strehës suaj web ose të firewall-it dhe jepuni atyre <a href="%s" target="_blank">këtë hollësi rreth domosdoshmërive të sistemit për Akismetin</a>.

[ctx: comments]
en: Spam
sq_AL: I padëshiruar
