Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (200 entries)

en:  Please <a href="%s">enable</a> or <a href="%s">disable</a> this feature. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">More information</a>.
ro: Te rog <a href="%s">activează</a> sau <a href="%s">dezactivează</a> această funcționalitate. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">Mai multe informații</a>.

en: Akismet & Privacy.
ro: Akismet și confidențialitate.

en: To help your site be compliant with GDPR and other laws requiring notification of tracking, Akismet can display a notice to your users on your contact form. This feature is disabled by default, however, if you or your audience is located in Europe, you need to turn it on.
ro: Pentru a-ți ajuta situl să respecte GDPR (Regulamentul general privind protecția datelor) și alte legi care necesită notificarea urmăririi, Akismet poate afișa o notificare pentru utilizatori în formularul tău de contact. Această funcționalitate este dezactivată implicit, dar dacă ești în Europa ea trebuie activată.

en: Do not display privacy notice.
ro: Nu afișa notificarea de confidențialitate.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
ro: Afișează o notificare de confidențialitate sub formularele tale de comentarii.

en: Akismet privacy notice
ro: Notificare de confidențialitate Akismet

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s">Learn how your comment data is processed</a>.
ro: Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. <a href="%s">Află cum sunt procesate datele comentariilor tale</a>.

en: Comment discarded.
ro: Comentariu eliminat.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
ro: Cheia API a acestui sit are codare impusă și nu poate fi ștearsă.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
ro: Valoarea furnizată nu este o cheie API validă și înregistrată.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
ro: Cheia API a acestui sit are codare impusă și nu poate fi modificată prin API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
ro: Perioada de timp pentru care se pot obține statistici. Opțiuni: 60 de zile, 6 luni, toată

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ro: Dacă este adevărat, arată numărul de comentarii aprobate lângă fiecare autor de comentarii în pagina cu lista de comentarii.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
ro: Dacă este adevărat, Akismet va elimina automat cel mai rău spam decât să-l pună în dosarul de spam.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
ro: O cheie API Akismet de 12 caractere. Disponibilă la akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
ro: Situl tău nu se poate conecta la serverele Akismet.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
ro: Pentru acest sit, a fost definită o cheie API Akismet în fișierul %s.

en: Manual Configuration
ro: Configurare manuală

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
ro: Pe această pagină, îți poți actualiza setările Akismet și vezi statisticile spam.

note: Description of the plugin/theme
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cel mai bun mod din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Îți ține situl protejat chiar și în timp ce dormi. Pentru a începe: activează modulul Akismet și apoi du-te la pagina Setări Akismet pentru a-ți inițializa cheia API.

note: #-#-#-#-#  akismet-code.pot (Akismet Anti-Spam 4.0.5)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Akismet Anti-Spam
ro: Akismet anti-spam

en: Akismet Settings
ro: Setări Akismet

en: Connect with API key
ro: Conectează-te cu cheia API

en: (What is an API key?)
ro: (Ce este o cheie API?)

en: Or enter an API key
ro: Sau introdu o cheie API

en: Or sign up with a different email address
ro: Sau autentifică-te cu o altă adresă de email

en: You are connected as %s.
ro: Ești conectat ca %s.

en: Connect with Jetpack
ro: Conectează-te cu Jetpack

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
ro: Folosește-ți conexiunea Jetpack pentru a activa Akismet.

en: Connect via Jetpack
ro: Conectare via Jetpack

en: Select one of the options below to get started.
ro: Selectează una dintre opțiunile de mai jos pentru a începe.

en: Eliminate spam from your site
ro: Elimină spamul din situl tău

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ro: Vrei să <a href="%s">verifici comentariile în așteptare</a>?

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
ro: Askimet își protejează acum situl de spam. Blogging fericit!

en: Set up your Akismet account
ro: Inițializează-ți contul Akismet

en: Detailed Stats
ro: Statistici detaliate

en: Statistics
ro: Statistici

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cel mai bun mod din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Îți ține situl protejat chiar și în timp ce dormi. Pentru a începe, doar du-te la <a href="admin.php?page=akismet-key-config">pagina ta Setări Akismet</a> pentru a-ți inițializa cheia API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ro: Folosit de milioane de oameni, Akismet este probabil cel mai bun mod din lume pentru a-ți <strong>proteja blogul de spam</strong>. Situl tău este complet configurat și este protejat, chiar și în timp ce dormi.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ro[0]: %s comentariu a fost prins ca spam.
ro[1]: %s comentarii au fost prinse ca spam.
ro[2]: %s de comentarii au fost prinse ca spam.

en: No comments were caught as spam.
ro: Niciun comentariu n-a fost prins ca spam

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ro[0]: Akismet a verificat %s comentariu.
ro[1]: Akismet a verificat %s comentarii.
ro[2]: Akismet a verificat %s de comentarii.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
ro: Nu a existat niciun comentariu de verificat. Askimet va verifica numai comentarii în coada de așteptare.

en: Checking for Spam
ro: Verific de spam

en: Comment not found.
ro: Comentariu nu a fost găsit.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ro[0]: %d comentariu nu poate fi verificat.
ro[1]: %d comentarii nu pot fi verificate.
ro[2]: %d de comentarii nu pot fi verificate.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ro[0]: %d comentariu mutat în Spam.
ro[1]: %d comentarii mutate în Spam.
ro[2]: %d de comentarii mutate în Spam.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ro[0]: A fost procesat %d comentariu.
ro[1]: Au fost procesate %d comentarii.
ro[2]: Au fost procesate %d de comentarii.

en: Comment #%d could not be checked.
ro: Comentariul #%d nu poate fi verificat.

en: Failed to connect to Akismet.
ro: Conectare la Akismet eșuată.

en: Comment #%d is not spam.
ro: Comentariul #%d nu e spam.

en: Comment #%d is spam.
ro: Comentariul #%d e spam.

en: %s false positive | %s false positives
ro[0]: %s fals pozitiv
ro[1]: %s fals pozitive
ro[2]: %s de fals pozitive

en: %s missed spam | %s missed spam
ro[0]: %s spam ratat
ro[1]: %s spamuri ratate
ro[2]: %s de spamuri ratate

en: Log in or sign up now.
ro: Autentifică-te sau înscrie-te acum.

en: Already have your key? Enter it here.
ro: Ai deja o cheie? Introdu-o aici.

en: Sign up with a different email address
ro: Înscrie-te cu o adresă de email diferită

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
ro: Alege această opțiune pentru a folosi Akismet independent de conexiunea ta Jetpack.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ro: Nu ai un plan Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ro: Abonamentul tău Akismet este suspendat.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ro: Planul tău Akismet a fost anulat.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ro: Nu putem procesa plata ta. Te rog <a href="%s" target="_blank">actualizează detaliile tale de plată</a>.

en: Please update your payment information.
ro: Te rog actualizează informațiile tale de plată.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ro: <strong>Aproape gata</strong> - configurează Akismet și ia-ți adio de la spam

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ro[0]: Akismet ți-a salvat %d minut!
ro[1]: Akismet ți-a salvat %d minute!
ro[2]: Akismet ți-a salvat %d de minute!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ro[0]: Akismet ți-a salvat o oră!
ro[1]: Akismet ți-a salvat %d ore!
ro[2]: Akismet ți-a salvat %d de ore!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ro[0]: Akismet ți-a salvat o zi!
ro[1]: Akismet ți-a salvat %s zile!
ro[2]: Akismet ți-a salvat %s de zile!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ro: Akismet filtrează spamul, așa că te poți concentra pe lucruri mai importante.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
ro: Pentru a-ți continua serviciul, <a href="%s" target="_blank">actualizează la un abonament Enterprise</a>, care acoperă un număr nelimitat de situri.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
ro: Abonamentul tău Pro permite folosirea Akismet doar pe un sit. Te rog <a href="%s" target="_blank">achiziționează abonamente suplimentare Pro</a> sau actualizează la un abonament Enterprise ce-ți permite să folosești Akismet pe situri nelimitate.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ro: Conexiunea la akismet.com nu poate fi stabilită. Te rog consultă <a href="%s" target="_blank">ghidul nostru despre firewall-uri</a> și verifică configurația serverului.

en: The API key you entered could not be verified.
ro: Cheia API introdusă nu a putut fi verificată.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
ro: Cheia ta API nu mai este validă. Te rog introdu o nouă cheie sau contactează support@akismet.com.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
ro: Te rog <a href="%s" target="_blank">contactează echipa noastră de suport</a> cu orice întrebări.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
ro: Din 2012 Akismet a început să folosească planuri de abonare pentru toate conturile (chiar și pentru cele gratuite). Contului tău nu i-a fost atribuit un plan, și am aprecia mult dacă te-ai <a href="%s" target="_blank">autentifica în contul tău</a> și ai alege unul.

en: All systems functional.
ro: Toate sistemele sunt funcționale.

en: Enabled.
ro: Activat.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ro: Akismet a întâlnit o problemă în timpul unei cereri SSL anterioare și l-a dezactivat temporar. În scurt timp va începe să utilizeze din nou SSL pentru cereri.

en: Temporarily disabled.
ro: Dezactivat temporar.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ro: Serverul tău web nu poate face cereri SSL; contactează serviciul de găzduire web și solicită-le să adauge suport pentru cereri SSL.

en: Disabled.
ro: Dezactivat.

en: SSL Status
ro: Stare SSL

en: This comment was reported as not spam.
ro: Acest cometariu a fost raportat ca nefiind spam.

en: This comment was reported as spam.
ro: Acest comentariu a fost raportat ca spam.

en: (undo)
ro: (revin)

en: URL removed
ro: URL înlăturat

en: Removing...
ro: Înlătur...

en: Settings
ro: Setări

en: Re-adding...
ro: Adaug din nou...

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Akismet Setup
ro: Configurare Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ro: Pe acestă pagină poți să faci setările modulului Akismet.

en: New to Akismet
ro: N-am mai folosit Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ro: Trebuie să introduci o cheie API pentru a activa serviciul Akismet pe situl tău.

en: Enter an API Key
ro: Introdu o cheie API

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ro: Înscrie-te pentru un cont pe %s ca să obții o cheie API.

en: If you already have an API key
ro: Dacă ai deja o cheie API

en: Copy and paste the API key into the text field.
ro: Copiază și lipește aici cheia API în câmpul text.

en: Click the Use this Key button.
ro: Dă clic pe butonul Folosește această cheie.

en: Akismet Stats
ro: Statistici Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ro: Pe această pagină poți vedea statisticile despre spamul filtrat pe situl tău.

en: Akismet Configuration
ro: Configurare Akismet

en: API Key
ro: Cheie API

en: Enter/remove an API key.
ro: Introdu/îndepărtează o cheie API.

en: Comments
ro: Comentarii

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ro: Arată numărul de comentarii aprobate alături de autorul fiecărui comentariu pe această pagină cu lista comentariilor.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ro: Alege fie să ștergi automat cel mai rău spam sau să pui mereu tot spamul în folderul de spam.

en: Strictness
ro: Strictețe

en: Account
ro: Cont

en: Subscription Type
ro: Tip abonament

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ro: Starea abonamentului - activ, anulat sau suspendat

en: Status
ro: Stare

en: The Akismet subscription plan
ro: Planul de abonare Akismet

en: Akismet FAQ
ro: Întebări fecvente (FAQ) despre Akismet

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Akismet Support
ro: Suport Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
ro: Trișezi, ha?

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ro[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de <a href="%2$s">%3$s comentariu spam</a>.
ro[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de <a href="%2$s">%3$s comentarii spam</a>.
ro[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de <a href="%2$s">%3$s comentarii spam</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ro[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de %2$s comentariu spam.
ro[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de %2$s comentarii spam.
ro[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> ți-a protejat situl de %2$s de comentarii spam.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ro: <a href="%s">Akismet</a> blochează spamul să ajungă pe blogul tău.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ro[0]: Există <a href="%2$s">%1$s comentariu</a> în coada de spam chiar acum.
ro[1]: Există <a href="%2$s">%1$s comentarii</a> în coada de spam chiar acum.
ro[2]: Există <a href="%2$s">%1$s de comentarii</a> în coada de spam chiar acum.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ro: Nu există nimic în <a href='%s'>coada ta de spam</a> pe moment.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ro: Akismet a reverificat și eliminat acest comentariu.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ro: Akismet a reverificat și a prins acest comentariu ca spam.

en: Check for Spam
ro: Verifică de spam

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ro: Akismet n-a putut reverifica acest comentariu (răspuns: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
ro: Marcat ca spam de Askimet

en: Awaiting spam check
ro: Așteaptă verificare spam

en: Flagged as spam by %s
ro: Marcat ca spam de %s

en: Cleared by Akismet
ro: Golit de Askimet

en: Un-spammed by %s
ro: Marcat ca dorit de %s

en: %s approved | %s approved
ro[0]: %s aprobat
ro[1]: %s aprobate
ro[2]: %s aprobate

en: History
ro: Istoric

en: View comment history
ro: Vezi istoric comentarii

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ro: Te rog verifică <a href="%s">configurarea Akismet</a> și contactează serviciul de găzduire web dacă problemele persistă.

en: %s ago
ro: acum %s

en: Cleaning up spam takes time.
ro: Curățarea spamului poate dura ceva timp.

en: Akismet Widget
ro: Piesă Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ro: Afișează numărul de comentarii spam prinse de Akismet

en: Title:
ro: Titlu:

en: Spam Blocked
ro: Spam blocat

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ro[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocat de <strong>Akismet</strong>
ro[1]: <strong class="count">%1$s spamuri</strong> blocate de <strong>Akismet</strong>
ro[2]: <strong class="count">%1$s de spamuri</strong> blocate de <strong>Akismet</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
ro: Akismet a prins acest comentariu ca spam.

en: Comment status was changed to %s
ro: Starea comentariului a fost schimbată în %s

en: Akismet cleared this comment.
ro: Akismet a eliminat acest comentariu.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
ro: Comentariul a fost prins de wp_blacklist_check.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ro: Akismet n-a putut verifica acest comentariu (răspuns: %s) dar va reîncerca automat mai târziu.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ro: %1$s a schimbat starea comentariului la %2$s.

en: %s reported this comment as spam.
ro: %s a raportat acest comentariu ca spam.

en: %s reported this comment as not spam.
ro: %s a raportat că acest comentariu ca nefiind spam.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ro: Akismet a identificat acest comentariu ca fiind spam în timpul unei reîncercări automate.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ro: Askimet a înlăturat acest comentariu în timpul unei reîncercări automate.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ro: Te rog<a href="%1$s">actualizează WordPress</a> la o versiune curentă, sau <a href="%2$s">retrogradează modulul Akismet la versiunea 2.4</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ro: Akismet %s necesită WordPress %s sau mai nou.

en: Spam blocked | Spam blocked
ro[0]: Spam blocat
ro[1]: Spamuri blocate
ro[2]: Spamuri blocate

en: Past six months
ro: Ultimele șase luni

en: All time
ro: Tot timpul

en: Accuracy
ro: Precizie

en: Show approved comments
ro: Arată comentarii aprobate

en: Show the number of approved comments beside each comment author
ro: Afișează numărul de comentarii aprobate alături de autorul fiecărui comentariu

en: Akismet anti-spam strictness
ro: Strictețea anti-spam Akismet

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ro: Șterge liniștit cel mai rău și mai răspândit spam, să nu-l mai văd.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ro: Pune întotdeauna spamul în folderul de spam pentru analiză.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
ro[0]: Spamul din <a href="%1$s">folderul de spam</a> mai vechi de 1 zi este automat șters.
ro[1]: Spamul din <a href="%1$s">folderul de spam</a> mai vechi de %2$d zile este automat șters.
ro[2]: Spamul din <a href="%1$s">folderul de spam</a> mai vechi de %2$d de zile este automat șters.

en: Note:
ro: Notă:

en: Cancelled
ro: Anulat

en: Save Changes
ro: Salvează modificările

en: Disconnect this account
ro: Deconectează acest cont

en: Suspended
ro: Suspendat

en: No Subscription Found
ro: Nu a fost găsit niciun abonament

en: Missing
ro: Lipsește

en: Next Billing Date
ro: Următoarea dată de facturare

en: Active
ro: Activ

en: Upgrade
ro: Actualizare

en: Change
ro: Schimbă

en: Akismet has detected a problem.
ro: Akismet a detectat o problemă.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ro: Unele comentarii n-au fost încă verificate să nu fie spam de către Akismet. Ele au fost temporar menținute pentru moderare și vor fi reverificate automat mai târziu.

en: Akismet Error Code: %s
ro: Cod de eroare Akismet: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
ro: Pentru mai multe informații: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ro: Serviciul de găzduire web sau administratorul serverului a dezactivat funcția PHP <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet nu poate funcționa corect până nu se corectează asta.</strong>  Te rog contactează serviciul de găzduire web sau administratorul firewall-ului și dă-le <a href="%s" target="_blank">aceste informații despre cerințele sistem ale Akismet</a>.

en: Network functions are disabled.
ro: Funcțiile rețelei sunt dezactivate.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
ro: Firewall-ul tău ar putea să blocheze Akismet să se conecteze la API-ul său. Te rog contactează-ți gazda și fă referință la <a href="%s" target="_blank">ghidul nostru pentru firewall-uri</a>.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ro: Te rog vizitează <a href="%s" target="_blank">pagina contului tău Akismet</a> pentru a-ți reactiva abonamentul.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ro: Te rog contactează <a href="%s" target="_blank">suportul Akismet</a> pentru asistență.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ro: Poți să ne ajuți în lupta cu spamul și să-ți actualizezi contul <a href="%s" target="_blank">contribuind cu o sumă simbolică</a>.

en: There is a problem with your API key.
ro: E o problemă cu cheia ta API.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ro: Cheia introdusă nu este validă. Verific-o încă o dată.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
ro: Folosești cheia ta Akismet pe mai multe situri decât îți permite abonamentul tău Pro.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
ro: Folosești Akismet pe mult mai multe situri decât îți permite abonamentul tău Pro.

en: Connected via Jetpack
ro: Conectat via Jetpack

en: Reactivate Akismet
ro: Reactivează Akismet

en: Your subscription for %s is cancelled.
ro: Abonamentul tău pentru %s este anulat.

en: Your subscription for %s is suspended.
ro: Abonamentul tău pentru %s este suspendat.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
ro: Nicio grijă! Contactează-ne și vom găsi o soluție.

en: Contact Akismet support
ro: Contactează suportul Akismet

en: Activate Akismet
ro: Activează Akismet

en: Get your API key
ro: Ia-ți cheia API

en: Remove this URL
ro: Înlătură acest URL

en: Comment History
ro: Istoric comentarii
