Plugins - Akismet - Stable (latest release) - en to gl_ES translation catalogue (183 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
gl_ES: %1$s cambiou o status do comentario a %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
gl_ES[0]: %d comentario non pudo ser revisado.
gl_ES[1]: %d comentarios non puideron ser revisados.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
gl_ES[0]: %d comentario movido a Spam.
gl_ES[1]: %d comentarios movidos a Spam.

en: %s ago
gl_ES: fai %s

en: %s approved | %s approved
gl_ES[0]: %s aprobado
gl_ES[1]: %s aprobados

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
gl_ES[0]: O comentario %s detectouse como spam.
gl_ES[1]: Os comentarios %s detectáronse como spam.

en: %s false positive | %s false positives
gl_ES[0]: %s falso positivo
gl_ES[1]: %s falsos positivos

en: %s missed spam | %s missed spam
gl_ES[0]: %s spam perdido
gl_ES[1]: %s spams perdidos

en: %s reported this comment as not spam.
gl_ES: %s marcaron este comentario como non spam

en: %s reported this comment as spam.
gl_ES: %s denunciou este comentario como spam.

en: (What is an API key?)
gl_ES: (Que é a clave de API?)

en: (undo)
gl_ES: (desfacer)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
gl_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> xa protexeu o teu sitio de %2$s comentario spam.
gl_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> xa protexeu o teu sitio de %2$s comentarios spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
gl_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> protexeu o teu sitio de <a href="%2$s">%3$s comentario spam.</a>
gl_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> protexeu o teu sitio de <a href="%2$s">%3$s comentarios spam</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
gl_ES: <a href="%s">Akismet</a> bloquea o spam que apareza no teu blog.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
gl_ES[0]: <strong class="count">%1$s comentario de spam</strong> bloqueado polo <strong>Akismet</strong>
gl_ES[1]: <strong class="count">%1$s comentarios de spam</strong> bloqueados polo <strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
gl_ES: <strong>Case todo feito</strong> - activa Akismet e dei adeus ao spam

en: API Key
gl_ES: Clave de API

en: Account
gl_ES: Conta

en: Accuracy
gl_ES: Precisión

en: Activate Akismet
gl_ES: Activar Akismet

en: Active
gl_ES: Activo

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
gl_ES: Akismet %s require ter WordPress %s ou superior.

en: Akismet Configuration
gl_ES: Configuración de Akismet

en: Akismet Error Code: %s
gl_ES: Código de erro de Akismet: %s

en: Akismet FAQ
gl_ES: Preguntas frecuentes sobre Akismet

en: Akismet Settings
gl_ES: Axustes de Akismet

en: Akismet Setup
gl_ES: Configuración de Akismet

en: Akismet Stats
gl_ES: Estatísticas de Akismet

en: Akismet Support
gl_ES: Soporte de Akismet

en: Akismet Widget
gl_ES: Widget Akismet

en: Akismet anti-spam strictness
gl_ES: Rigurosidade do antispam Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
gl_ES: Akismet volveu a comprobar e marcou este comentario como spam.

en: Akismet caught this comment as spam.
gl_ES: Akismet considerou este comentario spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
gl_ES[0]: Akismet comprobou o comentario  %s.
gl_ES[1]: Akismet comprobou os comentarios  %s.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
gl_ES: Akismet validou este comentario durante un tentativa automática.

en: Akismet cleared this comment.
gl_ES: Akismet aceptou este comentario.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
gl_ES: Akismet atopou un problema coa petición SSL e desactivouna temporalmente. Volverase a utilizar usando peticións SSL moi pronto.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
gl_ES: Akismet filtra o spam para que poidas centrarche en cousas máis importantes.

en: Akismet has detected a problem.
gl_ES: Akismet detectou un problema.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %d hora!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %d horas!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %d minuto!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %d minutos!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %s día!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %s días!

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
gl_ES: Akismet agora está a protexer o teu sitio do spam. Feliz blogging!

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
gl_ES: Akismet volveu a valorar este comentario e considerouno spam

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
gl_ES: Akistmet volveu a comprobar e aceptou este comentario.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
gl_ES: Akismet non foi capaz de volver revisar este comentario (resposta: %s) pero volverá tentar automaticamente máis tarde.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
gl_ES: Akismet non puido revisar de novo este comentario (resposta:%s)

en: All systems functional.
gl_ES: Todos os sistemas funcionando.

en: All time
gl_ES: Constantemente

en: Already have your key? Enter it here.
gl_ES: Xa tes a túa clave? Introdúcea aquí.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
gl_ES: Sempre pon o spam no cartafol de spam para a súa revisión.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
gl_ES: Definiuse unha chave Akismet API no arquivo %s para este sitio.

en: Awaiting spam check
gl_ES: Esperando a verificación de correo non desexado

en: Cancelled
gl_ES: Cancelado

en: Change
gl_ES: Cambiar

en: Cheatin&#8217; uh?
gl_ES: Facendo trampas... ou?

en: Check for Spam
gl_ES: Comprobar o spam

en: Checking for Spam
gl_ES: Comentario non atopado.

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
gl_ES: Usa esta opción para utilizar Akismet independentemente da túa conexión Jetpack.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
gl_ES: Escolla se quere descartar automaticamente o peor spam ou , se quere pór todo o spam no cartafol de spam.

en: Cleaning up spam takes time.
gl_ES: Limpar o spam leva o seu tempo.

en: Cleared by Akismet
gl_ES: Borrado por Akismet

en: Click the Use this Key button.
gl_ES: Prema este botón para usar clave.

en: Comment #%d could not be checked.
gl_ES: Comentario #%d non pudo ser revisado

en: Comment #%d is not spam.
gl_ES: O comentario #%d non é spam.

en: Comment #%d is spam.
gl_ES: O comentario #%d é spam.

en: Comment History
gl_ES: Historial de comentarios

en: Comment not found.
gl_ES: Comentario non atopado.

en: Comment status was changed to %s
gl_ES: Cambiouse o estado do comentario a %s

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
gl_ES: O comentario foi capturado por wp_blacklist_check.

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Connect via Jetpack
gl_ES: Conectar via Jetpack

en: Connect with API key
gl_ES: Conectar coa clave de API

en: Connect with Jetpack
gl_ES: Conectar con jetpack

en: Connected via Jetpack
gl_ES: Conectado a través de JetPack

en: Contact Akismet support
gl_ES: Contacta co soporte de Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
gl_ES: Copia e pega a clave de API no campo de texto.

en: Detailed Stats
gl_ES: Estadísticas detalladas

en: Disabled.
gl_ES: Desactivado.

en: Disconnect this account
gl_ES: Desconectar esta conta

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
gl_ES: Mostra o número de comentarios de spam que Akismet capturou

en: Eliminate spam from your site
gl_ES: Elimina o spam do teu sitio.

en: Enabled.
gl_ES: Activado.

en: Enter an API Key
gl_ES: Escriba unha clave de API

en: Enter/remove an API key.
gl_ES: Poñer/quitar a clave de API.

en: Failed to connect to Akismet.
gl_ES: Error ó conectar con Akismet.

en: Flagged as spam by %s
gl_ES: Marcado como spam por %s

en: Flagged as spam by Akismet
gl_ES: Marcado como spam por Akismet

en: For more information:
gl_ES: Máis información:

en: For more information: %s
gl_ES: Para máis información: %s

en: Get your API key
gl_ES: Obter a súa clave de API

en: History
gl_ES: Histórico

en: If you already have an API key
gl_ES: Se xa ten unha clave de API

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
gl_ES: Desde 2012, Akismet empezou a utilizar plans de subscrición para todas as súas contas (incluso as gratuítas). Parece que non asignaches unha subscrición á túa conta, e gustaríanos que o fixeses <a href="%s" target="_blank">entra na túa conta</a> e elixe unha subscrición.

en: Log in or sign up now.
gl_ES: Inicia sesión ou rexístrache agora.

en: Manual Configuration
gl_ES: Configuracion Manual

en: Missing
gl_ES: Perdido

en: Network functions are disabled.
gl_ES: As funcións de rede están desactivadas.

en: New to Akismet
gl_ES: Novo en Akismet

en: Next Billing Date
gl_ES: Seguinte data de pagamento

en: No Subscription Found
gl_ES: Non hai suscripción

en: No comments were caught as spam.
gl_ES: Ningún comentario foi detectado como spam.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
gl_ES: ¡Non hai ningún problema! Contacta e axudamo-lo a resolver iso.

en: Note:
gl_ES: Nota:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
gl_ES: Nesta páxina pode configurar o plugin Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
gl_ES: Nesta páxina, pode actualizar a súa configuración de Akismet e ver estatísticas de spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
gl_ES: Nesta páxina podes ver as estatísticas de filtrado de spam no seu sitio.

en: Or enter an API key
gl_ES: Ou escribe unha clave de API

en: Or sign up with a different email address
gl_ES: Ou rexístrache cun email distinto

en: Overview
gl_ES: Vista previa

en: Past six months
gl_ES: Os últimos seis meses

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
gl_ES: Por favor, <a href="%1$s">actualiza WordPress</a> a unha versión actualizada ou <a href="%2$s">instala a versión 2.4 do plugin Akismet</a>.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
gl_ES: Por favor <a href="%s" target="_blank">contacta co noso equipo de soporte</a> para calquera pregunta.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
gl_ES: Por favor, revisa a <a href="%s">Configuración de Akismet</a> e consúltao co teu provedor de aloxamento se o problema mantense.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
gl_ES: Por favor, contacta con <a href="%s" target="_blank">soporte de Akismet</a> para recibir axuda.

en: Please update your payment information.
gl_ES: Por favor, actualiza a túa información de pago.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
gl_ES: Por favor, visite a <a href="%s" target="_blank"> páxina da súa conta Akismet </a> para reactivar a inscrición.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
gl_ES[0]: Procesado o comentario %d.
gl_ES[1]: Procesados os comentarios %d.

en: Re-adding...
gl_ES: Voltar a engadir ...

en: Reactivate Akismet
gl_ES: Reactivar Akismet

en: Remove this URL
gl_ES: Quita esta URL

en: Removing...
gl_ES: Quitando...

en: SSL Status
gl_ES: Status do SSL

en: Save Changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Select one of the options below to get started.
gl_ES: Elixe unha das opcións seguintes para empezar.

en: Set up your Akismet account
gl_ES: Configura a túa conta de Akismet

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Show approved comments
gl_ES: Amosar comentarios aprobados

en: Show the number of approved comments beside each comment author
gl_ES: Amosa o número de comentarios aprobados xunto a cada autor

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
gl_ES: Amosa o número de comentarios aprobados xunto a cada páxina do autor

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
gl_ES: Rexístrese para unha conta en %s e obter unha clave de API.

en: Sign up with a different email address
gl_ES: Rexístrache cunha dirección de correo electrónico diferente

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
gl_ES: Descarta en segundo plano o spam peor e máis persistente, de xeito que nunca o vas ver.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
gl_ES: Algúns comentarios non foron revisadas polo Akismet para comprobar se son spam. Eles foron temporalmente colocados en moderación e seran automaticamente revisados ​​posteriormente.

en: Spam Blocked
gl_ES: Spam bloqueado

en: Spam blocked | Spam blocked
gl_ES[0]: Spam bloqueado
gl_ES[1]: Spams bloqueados

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
gl_ES[0]: O spam no <a href="%1$s">cartafol de correo non desexado</a> elimínase automáticamente ao cabo de 1 día.
gl_ES[1]: O spam no <a href="%1$s">cartafol de correo non desexado</a> elimínase automáticamente ao cabo de %2$d días.

en: Statistics
gl_ES: Estadísticas

en: Status
gl_ES: Estado

en: Strictness
gl_ES: Rigor

en: Subscription Type
gl_ES: Tipo de suscripción

en: Suspended
gl_ES: Suspendido

en: Temporarily disabled.
gl_ES: Desactivado temporalmente.

en: The API key you entered could not be verified.
gl_ES: A clave introducida non puido ser verificada.

en: The Akismet subscription plan
gl_ES: O plan de suscripción de Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
gl_ES: Non se puido establecer a conexión con akismet.com. Por favor, le  <a href="%s" target="_blank">a nosa guía sobre corta lumes</a> e revisa a configuración do teu servidor.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
gl_ES: A clave que introduciches non é válida. Compróbaa de novo.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
gl_ES: Estado de subscrición - activo, cancelado ou suspendido

en: There is a problem with your API key.
gl_ES: Hai un problema coa súa chave.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
gl_ES: Non hai comentarios para comprobar. Akismet só comprobará comentario na cola de pendentes.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
gl_ES[0]: Agora mesmo hai <a href="%2$s">%1$s comentario</a> na tua cola de spam.
gl_ES[1]: Agora mesmo hai <a href="%2$s">%1$s comentarios</a> na tua cola de spam.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
gl_ES: Neste momento non hai nada na <a href='%s'>cola de spam</a>.

en: This comment was reported as not spam.
gl_ES: Este comentario foi considerado non spam.

en: This comment was reported as spam.
gl_ES: Este comentario foi denunciado como spam.

en: Title:
gl_ES: Título:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
gl_ES: Para continuar co seu servizo, <a href="%s" target="_blank">actualiza a unha subscrición Enterprise</a>, que cobre a un número ilimitado de sitios.

en: URL removed
gl_ES: URL quitada

en: Un-spammed by %s
gl_ES: Desmarcado como spam por %s

en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
gl_ES: Utilizar a túa conexión Jetpack para activar Akismet.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
gl_ES: Utilizado por millóns de persoas, Akismet é posiblemente a mellor maneira de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mentres dormes, mantén o sitio protexido. Para comezar, só ve a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">a túa páxina de configuración de Akismet</a> e configura a túa clave de API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
gl_ES: Utilizado por millóns, Akismet é, posiblemente, a mellor maneira do mundo  de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mantén o teu blogue protexido mesmo cando dormes. Para comezar: activa o plugin Akismet e ve á páxina de axustes de Akismet para establecer a túa clave de API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
gl_ES: Utilizado por millóns, Akismet é, posiblemente, a mellor maneira do mundo de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mantén o teu blogue protexido mesmo cando dormes.

en: View comment history
gl_ES: Ver histórico de comentarios

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
gl_ES: Non podemos procesar o teu pago. Por favor <a href="%s" target="_blank">actualiza a túa información de pago</a>.

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
gl_ES: Gustaríache <a href="%s">revisar os comentarios pendentes</a>?

en: You are connected as %s.
gl_ES: Estás conectado como %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
gl_ES: Pode axudarnos a combater o spam e actualizar a túa conta <a href="%s" target="_blank"> colaborando cunha pequena cantidade </a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
gl_ES: Non tes un plan de Akismet.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
gl_ES: Debe introducir un contrasinal para activar o servizo API Akismet no seu sitio.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
gl_ES: Estás usando Akismet en moitos máis sitios dos que permite a tua suscripción PRO.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
gl_ES: Estás utilizando a clave de Akismet en máis sitios dos que che permite a suscripción Pro.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
gl_ES: A túa clave de API xa non é válida. Por favor, escribe unha nova clave ou contacta con support@akismet.com

en: Your Akismet plan has been cancelled.
gl_ES: O teu plan de Akismet foi cancelado.

en: Your Akismet subscription is suspended.
gl_ES: A túa subscrición a Akismet está suspendida.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
gl_ES: A túa subscrición Pro permite o uso de Akismet en só un sitio. Por favor <a href="%s" target="_blank">compra subscricións Pro adicionais</a> ou actualiza a unha subscrición Enterprise que permite o uso de Akismet nun número ilimitado de sitios.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
gl_ES: O teu web non pode facer peticións SSL: contacta co teu proveedor de aloxamento e pídelles que permitan peticións SSL.

en: Your subscription for %s is cancelled.
gl_ES: A subscrición a %s foi cancelada

en: Your subscription for %s is suspended.
gl_ES: A subscrición a %s foi suspendida.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
gl_ES: O seu servidor de Aloxamento ou o administrador desactivou funcións PHP <code> gethostbynamel </code>. <strong> Akismet non pode funcionar correctamente ata que isto sexa cambiado. </strong> Póñase en contacto co seu provedor de hospedaxe ou administrador de firewall e delles <a href="%s" target="_blank"> información sobre o requerimento de Akismet </a>.

en: https://akismet.com/
gl_ES: http://akismet.com/

en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
gl_ES: http://automattic.com/wordpress-plugins/
