Plugins - Akismet - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (182 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
ca: %1$s ha canviat l'estat del comentari a %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
ca[0]: No s'ha pogut comprovar %d comentari.
ca[1]: No s'han pogut comprovar %d comentaris.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
ca[0]: S'ha mogut %d comentari a brossa.
ca[1]: S'han mogut %d comentaris a brossa.

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s approved | %s approved
ca[0]: %s aprovat
ca[1]: %s aprovats

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
ca[0]: %s comentari ha estat detectat com a brossa.
ca[1]: %s comentaris han estat detectats com a brossa.

en: %s false positive | %s false positives
ca[0]: %s fals positiu
ca[1]: %s falsos positius

en: %s missed spam | %s missed spam
ca[0]: %s correu brossa no detectat
ca[1]: %s correus brossa no detectats

en: %s reported this comment as not spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari no és brossa.

en: %s reported this comment as spam.
ca: %s ha informat que aquest comentari és brossa.

en: (What is an API key?)
ca: (Què és una clau API?)

en: (undo)
ca: (desfés)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit la vostra pàgina web d'%2$s comentari brossa.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit la vostra pàgina web d'%2$s comentaris brossa.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentari brossa</a>.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit la web de <a href="%2$s">%3$s comentaris brossa</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ca: <a href="%s">L'Akismet</a> bloca la brossa perquè no arribi al blog.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ca[0]: <strong class="count">%1$s brossa</strong> blocat per l'<strong>Akismet</strong>
ca[1]: <strong class="count">%1$s brosses</strong> blocats per l'<strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
ca: <strong>Gairebé fet</strong> - activeu Akismet i digueu adéu als comentaris brossa

en: API Key
ca: Clau API

en: Account
ca: Compte

en: Accuracy
ca: Precisió

en: Activate Akismet
ca: Activa l'Akismet

en: Active
ca: Activa

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
ca: L'Akismet %s requereix el WordPress %s o superior.

en: Akismet Anti-Spam
ca: Akismet antibrossa

en: Akismet Configuration
ca: Configuració de l'Akismet

en: Akismet Error Code: %s
ca: Codi d'error de l'Akismet: %s

en: Akismet FAQ
ca: PMF de l'Akismet

en: Akismet Settings
ca: Paràmetres d'Akismet

en: Akismet Setup
ca: Configuració de l'Akismet

en: Akismet Stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: Akismet Support
ca: Suport de l'Akismet

en: Akismet Widget
ca: Giny de l'Akismet

en: Akismet anti-spam strictness
ca: Severitat antibrossa de l'Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa en un reintent automàtic.

en: Akismet caught this comment as spam.
ca: Akismet ha detectat aquest comentari com a brossa.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
ca[0]: Akismet ha comprovat %s comentari.
ca[1]: Akismet ha comprovat %s comentaris.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari durant un reintent automàtic.

en: Akismet cleared this comment.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
ca: Akismet ha trobat un problema amb una petició SSL anterior i l'ha deshabilitat temporalment. Tornarà a utilitzar SSL per a noves peticions en poc de temps.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
ca: Akismet filtra el correu no desitjat, perquè pugueu centrar-vos en coses més importants.

en: Akismet has detected a problem.
ca: Akismet ha detectat un problema.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
ca[0]: Akismet us ha salvat %d hora!
ca[1]: Akismet us ha salvat %d hores!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
ca[0]: Akismet us ha salvat %d minut!
ca[1]: Akismet us ha salvat %d minuts!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
ca[0]: Akismet us ha salvat %s dia!
ca[1]: Akismet us ha salvat %s dies!

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
ca: Akismet ara està protegint el vostre lloc web front a la brossa.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
ca: L'Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a brossa.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
ca: Akismet ha tornat a comprovar aquest comentari i l'ha marcat com a net.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari (resposta: %s), però ho tornarà a provar automàticament més tard.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari (resposta: %s).

en: All systems functional.
ca: Tots els sistemes estan funcionant.

en: All time
ca: Tot el temps

en: Already have your key? Enter it here.
ca: Ja teniu la clau? Introduïu-la aquí.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
ca: Posa sempre la brossa en la carpeta Brossa per revisar-la.

en: Awaiting spam check
ca: S'està esperant la comprovació de la brossa

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: Change
ca: Canvia

en: Cheatin&#8217; uh?
ca: Fent trampes, eh?

en: Check for Spam
ca: Comprova la brossa

en: Checking for Spam
ca: Comprovant la brossa...

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
ca: Utilitzeu aquesta opció per utilitzar Akismet independentment de la seva connexió Jetpack.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
ca: Trieu o descartar la brossa automàticament o bé posar-la sempre a la carpeta de la brossa.

en: Cleaning up spam takes time.
ca: La neteja de la brossa duu el seu temps.

en: Cleared by Akismet
ca: Netejat per l'Akismet

en: Click the Use this Key button.
ca: Feu clic al botó Usa aquesta clau.

en: Comment #%d could not be checked.
ca: El comentari #%d no s'ha pogut comprovar.

en: Comment #%d is not spam.
ca: El comentari #%d no és brossa.

en: Comment #%d is spam.
ca: El comentari #%d és brossa.

en: Comment History
ca: Historial dels comentaris

en: Comment not found.
ca: No s'ha trobat el comentari.

en: Comment status was changed to %s
ca: S'ha canviat l'estat del comentari a %s

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
ca: El comentari s'ha detectat per wp_blacklist_check.

en: Comments
ca: Comentaris

en: Connect via Jetpack
ca: Connecta via el Jetpack

en: Connect with API key
ca: Connecteu amb la clau API

en: Connect with Jetpack
ca: Connecteu amb Jetpack

en: Connected via Jetpack
ca: Connectat via el Jetpack

en: Contact Akismet support
ca: Contacta amb el suport de l'Akismet

en: Copy and paste the API key into the text field.
ca: Copieu i enganxeu la clau API en el quadre de text.

en: Detailed Stats
ca: Estadístiques detallades

en: Disabled.
ca: Deshabilitat.

en: Disconnect this account
ca: Desconnecta aquest compte

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ca: Mostra el nombre de comentaris brossa que l'Akismet ha capturat

en: Eliminate spam from your site
ca: Elimineu la brossa del vostre lloc web

en: Enabled.
ca: Habilitat

en: Enter an API Key
ca: Introduïu una clau API

en: Enter/remove an API key.
ca: Introduïu/suprimiu una clau API.

en: Failed to connect to Akismet.
ca: Ha fallat la connexió amb Akismet.

en: Flagged as spam by %s
ca: Marcat com a brossa per %s

en: Flagged as spam by Akismet
ca: Marcat com a brossa per l'Akismet

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: For more information: %s
ca: Per més informació: %s

en: Get your API key
ca: Aconsegueix la clau API

en: History
ca: Historial

en: If you already have an API key
ca: Si ja teniu una clau API

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
ca: Des del 2012, l'Akismet va començar a utilitzar subscripcions per a tots els comptes (fins i tot als gratuïts). Sembla que no hi ha cap subscripció assignada al vostre compte, i agrairíem si <a href="%s" target="_blank">entràreu</a> i en triàreu una.

en: Log in or sign up now.
ca: Inicia sessió o registra't ara.

en: Missing
ca: Perdut

en: Network functions are disabled.
ca: Les funcions de xarxa estan desactivades.

en: New to Akismet
ca: Nou en l'Akismet

en: Next Billing Date
ca: Data de facturació nova

en: No Subscription Found
ca: No s'hi ha trobat cap subscripció

en: No comments were caught as spam.
ca: No s'ha detectat cap comentari com a brossa.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
ca: No us preocupeu! Poseu-vos en contacte i us ajudarem a solucionar això.

en: Note:
ca: Nota:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
ca: Podeu configurar l'Akismet en aquesta pàgina.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
ca: En aquesta pàgina podeu veure les estadístiques de la brossa filtrada del lloc web.

en: Or enter an API key
ca: O introduïu una clau API

en: Or sign up with a different email address
ca: O registreu-vos amb un compte de correu electrònic diferent

en: Overview
ca: Resum

en: Past six months
ca: Els últims sis mesos

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ca: <a href="%1$s">Actualitzeu el WordPress</a> a la versió actual, o <a href="%2$s">desactualitzeu l'extensió de l'Akismet a la versió 2.4</a>.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
ca: <a href="%s" target="_blank">Contacteu amb l'equip de suport</a> amb qualsevol pregunta.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ca: Comproveu <a href="%s">la configuració de l'Akismet</a> i contacteu amb l'allotjament web si persisteix el problema.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
ca: Contacteu <a href="%s" target="_blank">amb el suport de l'Akismet</a> si necessiteu ajuda.

en: Please update your payment information.
ca: Si us plau, actualitzeu la vostra informació de pagament.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
ca: Visiteu la <a href="%s" target="_blank">pàgina del compte de l'Akismet</a> per reactivar la subscripció.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
ca[0]: S'ha processat %d comentari.
ca[1]: S'han processat %d comentaris.

en: Re-adding...
ca: S'està tornant a afegir...

en: Reactivate Akismet
ca: Reactiva l'Akismet

en: Remove this URL
ca: Elimina aquest URL

en: Removing...
ca: S'està eliminant...

en: SSL Status
ca: Estat SSL

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Select one of the options below to get started.
ca: Seleccioneu una de les opcions inferiors per a començar.

en: Set up your Akismet account
ca: Configureu el compte d'Akismet

en: Settings
ca: Configuració

en: Show approved comments
ca: Mostra els comentaris aprovats

en: Show the number of approved comments beside each comment author
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de cada autor

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
ca: Mostra el nombre de comentaris aprovats a més a més del comentari de l'autor a la pàgina de la llista de comentaris.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
ca: Inicieu sessió per crear un compte en %s i aconseguir una clau API.

en: Sign up with a different email address
ca: Inscriviu-vos amb una adreça de correu electrònic diferent

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
ca: Descarta la pitjor i més agressiva brossa de manera transparent per no veure-la.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
ca: Alguns comentaris no han estat comprovats encara per l'Akismet. Han estat blocats temporalment en la cua de moderació i es tornaran a comprovar automàticament més tard.

en: Spam Blocked
ca: S'han blocat els comentaris brossa

en: Spam blocked | Spam blocked
ca[0]: S'ha blocat la brossa

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
ca[0]: La brossa a la <a href="%1$s">carpeta de la brossa</a> més antiga d'1 dia, se suprimirà automàticament.
ca[1]: La brossa a la <a href="%1$s">carpeta de la brossa</a> més antiga de %2$d dies, se suprimirà automàticament.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Status
ca: Estat

en: Strictness
ca: Rigorós

en: Subscription Type
ca: Tipus de subscripció

en: Suspended
ca: Suspès

en: Temporarily disabled.
ca: Temporalment deshabilitat.

en: The API key you entered could not be verified.
ca: La clau que heu introduït no s'ha pogut verificar.

en: The Akismet subscription plan
ca: El pla de subscripció de l'Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
ca: No es pot establir una connexió amb akismet.com. Llegiu la <a href="%s" target="_blank">guia sobre tallafocs</a> i comproveu la configuració del vostre servidor.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ca: La vostra clau no és vàlida. Comproveu-la.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
ca: L'estat de la subscripció - activa, cancel·lada o suspesa

en: There is a problem with your API key.
ca: Hi ha un problema amb la clau API.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
ca: No hi ha comentaris per comprovar. Akisment només comprovarà comentaris a la cua de pendents.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ca[0]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentari</a> en la cua de la brossa ara mateix.
ca[1]: Hi ha <a href="%2$s">%1$s comentaris</a> en la cua de la brossa ara mateix.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
ca: No hi ha res a la <a href='%s'>cua de brossa</a> en aquest moment.

en: This comment was reported as not spam.
ca: Aquest comentari no ha estat identificat com a brossa.

en: This comment was reported as spam.
ca: Aquest comentari ha estat identificat com a brossa.

en: Title:
ca: Títol:

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
ca: Per continuar el servei, <a href="%s" target="_blank">actualitzeu a una subscripció Enterprise</a>, la qual cobreix un nombre il·limitat de llocs.

en: URL removed
ca: URL eliminat

en: Un-spammed by %s
ca: Marcat com a no brossa per %s

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
ca: Utilitzeu la vostra connexió amb Jetpack per activar Akismet.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions, Akismet és possiblement la millor manera en el món de  <strong>protegir el vostre blog de comentaris brossa</strong>. Manté el vostre lloc protegit fins i tot mentre dormiu. Per començar: 1) activeu l'extensió Akismet, i 2) aneu a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">la pàgina de configuració d'Akismet</a> per a definir la clau API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
ca: Utilitzat per milions de persones, Akismet és possiblement la millor manera del món de <strong>protegir el vostre blog de la brossa</strong>. Manté el vostre lloc web protegit fins i tot mentre dormiu. Per a començar, activeu l'extensió Akismet i aneu a la pàgina de Preferències d'Akismet per a configurar la clau API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
ca: Utilitzat per milions de persones, Akismet és possiblement la millor manera del món de <strong>protegir el vostre blog de la brossa</strong>. El vostre lloc web està configurat i està sent protegit, fins i tot mentre dormiu.

en: View comment history
ca: Visualitza l'historial dels comentaris

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
ca: No podem processar el pagament. Si us plau, actualitzeu <a href="%s" target="_blank">les dades de pagament</a>.

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
ca: Voleu <a href="%s">comprovar comentaris pendents</a>?

en: You are connected as %s.
ca: Esteu connectat com a %s.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
ca: Podeu ajudar-nos a lluitar contra la brossa i actualitzar el compte en <a href="%s" target="_blank">aportar una quantitat simbòlica</a>.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
ca: No teniu un pla d'Akismet.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
ca: Necessiteu introduir una clau API per activar el servei de l'Akismet al lloc web.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
ca: Esteu usant l&#8217;Akismet en més llocs web del que permet la subscripció Pro.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
ca: Esteu fent servir la clau d&#8217;Akismet en més llocs dels que permet la subscripció Pro.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
ca: La clau API ja no és vàlida. Introduïu una clau nova o contacteu amb support@akismet.com.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
ca: El seu pla d'Akismet ha estat cancel·lat.

en: Your Akismet subscription is suspended.
ca: La vostra subscripció d'Akismet està suspesa.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
ca: La subscripció PRO us permet la utilització de l'Akismet només a un lloc web. <a href="%s" target="_blank">Compreu subscripcions addicionals PRO</a> o actualitzeu a una subscripció Enterprise que permet la utilització de l'Akismet en un nombre il·limitat de llocs web.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
ca: El vostre servidor web no pot fer peticions SSL; contacteu amb el proveïdor d'allotjament i demaneu-los que habilitin les peticions SSL.

en: Your subscription for %s is cancelled.
ca: La subscripció a %s ha estat cancel·lada.

en: Your subscription for %s is suspended.
ca: S'ha suspès la subscripció per a %s.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
ca: El vostre proveïdor d'allotjament o l'administrador del servidor ha desactivat les funcions del PHP <code>gethostbynamel</code>.  <strong>L'Akismet no pot funcionar correctament fins que això no es corregeixi.</strong>  Contacteu amb el vostre proveïdor d'allotjament o administrador del tallafocs i doneu-los <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre els requeriments del sistema per l'Akismet</a>.

[ctx: comments]
en: Spam
ca: Comentaris brossa

en: https://akismet.com/
ca: http://akismet.com/

en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
ca: http://automattic.com/wordpress-plugins/
