Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to bg translation catalogue (193 entries)

en: Comment discarded.
bg: Коментарът е отхвърлен.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
bg: Ключът за API е поставен и не може да бъде изтрит.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
bg: Предоставената стойност не е валиден и регистриран ключ за API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
bg: Ключът за API е поставен и не може да бъде променян през API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
bg: Периодът от време, за който ще извежда статистика. Възможности: 60 дни, 6 месеца, всичко

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
bg: Ако е избрано, показва броя на одобрените коментари до всеки автор в страницата с коментари.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
bg: Ако е избрано, Akismet автоматично отхвърля най-очевидния спам автоматично, вместо да го поставя в спам директорията.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
bg: 12 символен Akismet ключ за API. Наличен на akismet.com/get/

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
bg: Сайтът ви не може да се свърже със сървърите на Akismet.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
bg: API ключът за Akismet беше дефиниран в %s файла.

en: Manual Configuration
bg: Ръчни Настройки

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
bg: На тази страница можете да обновите Akismet настройките и да видите спам статистиките.

note: Description of the plugin/theme
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
bg: Използван от милиони, Akismet е може би най-добрият метод за <strong>защита на вашия сайт от спам</strong>. Предпазва го, дори докато спите. За да започнете, активирайте разширението Akismet и навигирайте до настройките, за да въведете ключ за API.

en: Akismet Settings
bg: Akismet Настройки

en: Connect with API key
bg: Свързване чрез ключ за API

en: (What is an API key?)
bg: (Какво е ключ за API?)

en: Or enter an API key
bg: Или поставете ключ за API

en: Or sign up with a different email address
bg: Или се регистрирате с друга електронна поща

en: You are connected as %s.
bg: Свързан сте като %s.

en: Connect with Jetpack
bg: Свръвзване с Jetpack

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
bg: Използвайте връзката си с Jetpack за да активрирате Akismet.

en: Connect via Jetpack
bg: Свръвзване чрез Jetpack

en: Select one of the options below to get started.
bg: Изберете една от опциите по-долу за да започнете.

en: Eliminate spam from your site
bg: Елиминирайте спама от вашият сайт

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
bg: Желате ли <a href="%s">проверите чакащите коментари</a>?

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
bg: Akismet защитава вашият сайт от спам. Весело блогване!

en: Set up your Akismet account
bg: Настройте вашият Akismet профил

en: Detailed Stats
bg: Подробна Статистика

en: Statistics
bg: Статистики

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
bg: Използван от милиони, Akismet е може би най-добрият метод за <strong>защита на вашия сайт от спам</strong>. Предпазва го, дори докато спите. За да започнете, отидете в <a href="admin.php?page=akismet-key-config">страницата с Akismet настройки</a>, за да настроите ключа за API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
bg: Използван от милиони, Akismet е може би най-добрият метод за <strong>защита на вашия сайт от спам</strong>. Сайтът ви е напълно конфигуриран и защитен, дори докато спите.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
bg[0]: %s коментар беше разпознат като спам.
bg[1]: %s коментари бяха разпознати като спам.

en: No comments were caught as spam.
bg: Не бяха открити спам коментари.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
bg[0]: Akismet провери %s коментар.
bg[1]: Akismet провери %s коментари.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
bg: Няма коментари за проверка. Akismet проверява само списъка с Чакащи коментари.

en: Checking for Spam
bg: Проверка за Спам

en: Comment not found.
bg: Коментарът не е намерен.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
bg[0]: %d коментар не може да бъде проверен.
bg[1]: %d коментари не могат да бъдат проверени.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
bg[0]: %d comment moved to Spam.
bg[1]: %d коментари бяха преместени в спам.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
bg[0]: Обработен е %d коментар.
bg[1]: Обработени %d коментара.

en: Comment #%d could not be checked.
bg: Коментар #%d не може да бъде проверен.

en: Failed to connect to Akismet.
bg: Връзката с Akismet е неуспешна.

en: Comment #%d is not spam.
bg: Коментар #%d не е спам.

en: Comment #%d is spam.
bg: Коментар #%d е спам.

en: %s false positive | %s false positives
bg[0]: %s фалшив положителен
bg[1]: %s фалшиви положителни

en: %s missed spam | %s missed spam
bg[0]: %s пропуснат spam коментар
bg[1]: %s пропуснати spam коментари

en: Log in or sign up now.
bg: Влезте или се регистрирайте.

en: Already have your key? Enter it here.
bg: Вече имате ключ? Въведете го тук.

en: Sign up with a different email address
bg: Регистрация с друг имейл адрес

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
bg: Изберете тази опция, за да използвате Akismet, независимо от връзката с Jetpack.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
bg: Нямате абонаментен план за Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
bg: Абонаментът ви за Akismet е прекратен.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
bg: Абонаментът ви за Akismet е прекратен.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
bg: Вашето плащане не може да бъде обработено. Моля, <a href="%s" target="_blank">обновете своите данни за плащане</a>.

en: Please update your payment information.
bg: Обновете своите данни за плащане.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
bg: <strong>Почти готово</strong> - включете Akismet и се сбогувайте със спама

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
bg[0]: Akismet ви спести %d минута!
bg[1]: Akismet ви спести %d минути!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
bg[0]: Akismet ви спести %d час!
bg[1]: Akismet ви спести %d часа!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
bg[0]: Akismet ви спести %s ден!
bg[1]: Akismet ви спести %s дни!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
bg: Akismet филтрира спама, за да се фокусирате над важните неща.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
bg: За да продължите услугата, <a href="%s" target="_blank">надградете вашия план до Enterprise</a>, който покрива неограничен брой от сайтове.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
bg: Абонаментът Pro позволява Akismet да бъде ползван само на един сайт. <a href="%s" target="_blank">Закупете допълнителни абонаменти Pro </a> или надградете текущия си план до Enterprise, което ще позволи да използвате Akismet на неограничено количество сайтове.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
bg: Не е възможно да се установи връзка с akismet.com. Моля прегледайте  <a href="%s" target="_blank">нашите инструкции относно защитните стени</a> и проверете настройките на вашия сървър.

en: The API key you entered could not be verified.
bg: Ключът, който въведохте не може да бъде проверен.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
bg: Вашият ключ за API вече не е валиден. Въведете нов ключ или се свържете със support@akismet.com.

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
bg: Ако имате въпроси <a href="%s" target="_blank">свържете се с нашия екип</a>.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
bg: През 2012 Akismet започна да използва абонаментни планове за всички профили, дори за безплатните такива. Вие не сте избрали план, би било добре ако <a href="%s" target="_blank">влезете в профила си</a> и изберете такъв.

en: All systems functional.
bg: Всички системи работят нормално.

en: Enabled.
bg: Включен.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
bg: Възникна проблем с предишна заявка за SSL и тя беше временно преустановена. Akismet ще започне да ползва SSL за заявки скоро.

en: Temporarily disabled.
bg: Временно изключен.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
bg: Вашият web сървър не може да прави SSL заявки; свържете се с вашата хостинг компания и поискайте да добавят поддръжка за SSL заявки.

en: Disabled.
bg: Изключен.

en: SSL Status
bg: SSL статус

en: This comment was reported as not spam.
bg: Коментарът беше докладван, че не спам.

en: This comment was reported as spam.
bg: Коментарът беше докладван като спам.

en: (undo)
bg: (отмяна)

en: URL removed
bg: Връзката е изтрита

en: Removing...
bg: Изтриване...

en: Settings
bg: Настройки

en: Re-adding...
bg: Повторно добавяне...

en: Overview
bg: Преглед

en: Akismet Setup
bg: Настройки на Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
bg: На тази страница можете да настроите Akismet.

en: New to Akismet
bg: Нов в Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
bg: Трябва да въведете ключ за API, за да активирате Akismet на сайта си.

en: Enter an API Key
bg: Въвеждане на ключ за API

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
bg: За да получите ключ за API трябва да се регистрирате в %s

en: If you already have an API key
bg: Ако вече имате ключ за API

en: Copy and paste the API key into the text field.
bg: Копиране на ключа за API в следващото поле.

en: Click the Use this Key button.
bg: Натиснете върху бутона "Използване на този ключ".

en: Akismet Stats
bg: Статистики за Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
bg: На тази страница виждате статистика за филтрирания спам.

en: Akismet Configuration
bg: Настройки на Akismet

en: API Key
bg: Ключ за API

en: Enter/remove an API key.
bg: Добавяне/премахване на ключ за API

en: Comments
bg: Коментари

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
bg: Показване на броя одобрени коментари до всеки автор на коментари в страницата списък с коментари.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
bg: Изберете дали да триете най-очевидния спам автоматично или ръчно от папката за спам.

en: Strictness
bg: Ниво на контрол

en: Account
bg: Профил

en: Subscription Type
bg: Вид абонамент

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
bg: Състояние на абонамента - активен, прекратен, отменен.

en: Status
bg: Състояние

en: The Akismet subscription plan
bg: Абонаментен план за Akismet

en: Akismet FAQ
bg: Често задавани въпроси за Akismet

en: For more information:
bg: За повече информация:

en: Akismet Support
bg: Помощ за Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
bg: Опитваме се да мамим, а?

[ctx: comments]
en: Spam
bg: Спам

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е предпазил сайта ви от <a href="%2$s">%3$s спам коментар</a>.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е предпазил сайта ви от <a href="%2$s">%3$s спам коментра</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментар.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментара.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
bg: <a href="%s">Akismet</a> блокира спама към сайта ви.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
bg[0]: Има <a href="%2$s">%1$s коментар</a> в спам в момента.
bg[1]: Има <a href="%2$s">%1$s коментара</a> в спам в момента.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
bg: В момента няма <a href='%s'>спам</a>.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
bg: Akismet провери отново този коментар и го изчисти.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
bg: Akismet провери отново този коментар и го отбеляза като спам.

en: Check for Spam
bg: Проверка на опашката за спам

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
bg: Повторната проверка на този коментар не беше успешна (%s).

en: Flagged as spam by Akismet
bg: Маркирано като спам от Akismet

en: Awaiting spam check
bg: Очакващи проверка за спам

en: Flagged as spam by %s
bg: Отбелязан като спам от %s

en: Cleared by Akismet
bg: Одобрено от Akismet

en: Un-spammed by %s
bg: %s е маркирал коментара като не-спам

en: %s approved | %s approved
bg[0]: %s одобрен
bg[1]: %s одобрени

en: History
bg: История

en: View comment history
bg: Преглед историята на коментарите

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
bg: Моля, проверете <a href="%s">настройките на Akismet</a> и се свържете с хостинг компанията си, ако проблемите продължават.

en: %s ago
bg: преди %s

en: Cleaning up spam takes time.
bg: Чистенето на спам отнема време.

en: Akismet Widget
bg: Джаджа на Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
bg: Показване броя на спам коментарите, които Akismet е прихванал

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Spam Blocked
bg: Спамът беше блокиран

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
bg[0]: <strong class="count">%1$s нежелан коментар</strong>, блокиран от <strong>Akismet</strong>
bg[1]: <strong class="count">%1$s нежелани коментара</strong>, блокирани от <strong>Akismet</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
bg: Akismet улови този коментар като спам.

en: Comment status was changed to %s
bg: Статусът на коментара е променен на %s

en: Akismet cleared this comment.
bg: Akismet изчисти този коментар.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
bg: Коментарът беше уловен от wp_blacklist_check.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
bg: Akismet не успя да провери този коментар (%s), но автоматично ще опита отново.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
bg: %1$s промени състоянието на коментара на %2$s.

en: %s reported this comment as spam.
bg: %s докладва коментарът като спам.

en: %s reported this comment as not spam.
bg: %s докладва, че този коментар не е спам.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
bg: Akismet е уловил този коментар като спам по време на автоматично филтриране на коментарите.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
bg: Akismet е одобрил този коментар по време на автоматичен повторен опит.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
bg: Моля <a href="%1$s">обновете WordPress</a> до последната версия или <a href="%2$s">преминете на версия 2.4 на Akismet</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
bg: Akismet %s изисква версия на WordPress %s или по-висока.

en: Spam blocked | Spam blocked
bg[0]: Блокиран спам

en: Past six months
bg: Последните шест месеца

en: All time
bg: От началото

en: Accuracy
bg: Точност

en: Show approved comments
bg: Показване на одобрените коментари

en: Show the number of approved comments beside each comment author
bg: Показване на броя одобрени коментари до всеки автор на коментар.

en: Akismet anti-spam strictness
bg: Точност на анти-спам защитата на Акисмет

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
bg: Автоматично трий най-очевидния и агресивен спам, за да не се налага да го виждам.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
bg: Винаги пращай спама в папката за спам за одобрение.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
bg[0]: Спам в <a href="%1$s">спам папката</a>, който е по-стар от 1 ден, ще бъде изтрит автоматично.
bg[1]: Спам в  <a href="%1$s">спам папката</a>, който е по-стар от %2$d дни ще бъде изтрит автоматично.

en: Note:
bg: Бележка:

en: Cancelled
bg: Прекратен

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: Disconnect this account
bg: Изключване на профил

en: Suspended
bg: Прекратен

en: No Subscription Found
bg: Няма абонаменти

en: Missing
bg: Липсващ

en: Next Billing Date
bg: Следваща дата за плащане

en: Active
bg: Активен

en: Upgrade
bg: Платен план

en: Change
bg: Промяна

en: Akismet has detected a problem.
bg: Проблем с  Akismet

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
bg: Някои коментари все още не са били проверени за спам с Akismet. Те са били временно задържани за модериране и автоматично ще се проверят отново по-късно.

en: Akismet Error Code: %s
bg: Akismet Код за грешка %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
bg: За повече информация: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
bg: Вашата хостинг компания или сървър администраторът е деактивирал PHP функцията  <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet не може да работи правилно, докато това не се поправи.</strong> Моля, свържете се с хостинг компанията или администратора си и им дайте <a href="%s" target="_blank">тази информация относно системните изисквания на Akismet </a>.

en: Network functions are disabled.
bg: Мрежовите функции са изключени.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
bg: Има вероятност защитата ви (firewall) да ни блокира. Свържете се с хостинг доставчика си и му изпратете <a href="%s" target="_blank">упътването ни за защитите</a>.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
bg: Посетете <a href="%s" target="_blank">профила си в Akismet</a>, за да активирате абонамента си отново.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
bg: Свържете се с <a href="%s" target="_blank">поддръжката на Akismet</a> за помощ.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
bg: Помогнете ни в борбата със спама като вземете премиум профил и <a href="%s" target="_blank">допринесете с избрана от вас сума</a>.

en: There is a problem with your API key.
bg: Има проблем с ключа ви.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
bg: Вашият ключ е невалиден. Опитайте отново.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
bg: Използвате ключа си за Akismet на повече сайтове отколкото вашия абонамент Pro позволява.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
bg: Използвате Akismet на повече сайтове отколкото вашия абонамент Pro позволява.

en: Connected via Jetpack
bg: Свързване през Jetpack

en: Reactivate Akismet
bg: Активиране на Akismet

en: Your subscription for %s is cancelled.
bg: Абонаментът ви за %s е прекратен

en: Your subscription for %s is suspended.
bg: Абонаментът ви за %s е прекратен

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
bg: Няма страшно! Свържете се с нас и ще помогнем с оправянето на проблема.

en: Contact Akismet support
bg: Връзка с екипа за помощ на Akismet

en: Activate Akismet
bg: Активиране на Akismet

en: Get your API key
bg: Създаване на API ключ

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://akismet.com/
bg: http://akismet.com/

en: Remove this URL
bg: Изтриване на тази връзка

en: Comment History
bg: История на коментарите
